Etiketler

Ali Babacan: 14 Mayıs’tan sonra demokrasi destanı yazacağız

DEVA Partisi Ali Babacan, Twitter hesabından 14 Mayıs paylaşımı yaptı. Babacan, 'Türkiye’yi “Demokrasi Zirvesi”ne yine davet etmemişler. Layık görüldüğümüz lig şimdilik bu ama 14 Mayıs’tan sonra demokrasi destanı yazacağız.' değerlendirmesini yaptı.

Ali Babacan: Erdoğan olduğu sürece bu ülkenin ekonomisi düzelmez

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, KRT TV'de 'Bir Başka Açı' programında KRT Ankara Haber Temsilcisi Selen Yalaz'ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi politikasını eleştiren Ali Babacan 'Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğu sürece bu ülkenin ekonomisinin düzelmesi asla mümkün olmaz' dedi.

Ali Babacan'dan seçim açıklaması: Seçim gecesi sizi yalnız bırakmayacağız

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs'taki seçimlerin sonuçlarını takip etmek için kurdukları "saydık.biz" internet sitesinin tanıtımını yaptı. Babacan, seçim ile ilgili bir takım sözler de söyledi.

Ali Babacan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na seçim sonrası ilk konuşma önerisi gündem oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması'nda Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı açıklamalar gündem oldu. Ali Babacan Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olarak seçilmesi halinde kendisine üç cümle önereceğini söyleyerek 'Tabi takdir kendisinin' dedi.

Ali Babacan: Bu tuzaktan çıkış mümkün

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. Babacan konuşmasında 'Maalesef orta gelir tuzağına düştük ama bu tuzaktan çıkış mümkün. Endişeye mahal yok. Doğruları yaptığımız sürece Türkiye bu tuzağı kırıp atar.' ifadelerini kullandı.

Ali Babacan gündemi değerlendirdi: Erdoğan devri bitiyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı yayında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Babacan iktidar eleştirisi yaptığı konuşmada, 'Sistemi değiştirmemiz gerekiyor, sistem her şeyin temeli. Erdoğan devri bitiyor artık bunu görmek lazım. Yepyeni bir dönemin Türkiye'de başlaması lazım.' ifadelerini kullandı.

Ali Babacan canlı yayında açıkladı: Laf dinlemiyor diye görevden alındı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayında gündemi değerlendirdi. Babacan, 'Mevcut sistemde sayın Erdoğan'ın gönlünden nasıl geçerse kararlar öyle alınıyor.' diyerek yürütmenin tek kişide toplanmasını eleştirdi.

Ali Babacan'dan LGBT açıklaması!

DEVA Partisi lideri Ali Babacan Candaş Tolga Işık'ın programında gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Ali Babacan, Merkez Bankası'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kasası haline geldiğini söyledi LGBT konusunda da açıklama yaptı. Ali Babacan 'Her bir vatandaşımızın hayat tarzını olduğu gibi kabul ediyoruz' dedi.

Ali Babacan canlı yayında cüzdanından 200 TL çıkardı

Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere hazırlanırken, Millet İttifakı ortaklarından DEVA Partisi'nin Genel Başkanı Ali Babacan, Candaş Tolga Işık'ın programında açıklamalar yaptı. Sabit gelirlinin tamamının fakirleştiğini ve orta direk diye bir kavramın kalmadığını belirten Babacan, canlı yayında cüzdanından 200 TL çıkararak "Bu para 2009 yılında 134 dolar ediyordu, şu anda 9 dolar ediyor. Bunun sorumlusu kim?" ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'dan HDP'ye ilişkin terör açıklaması!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Babacan, HDP'nin desteği konusuna da açıklık getirerek ne olursa olsun bölgede operasyonların durdurulması ile ilgili bir pazarlık olamayacağını söyledi.

Ali Babacan'dan Merkez Bankası eleştirisi: Erdoğan'ın kasası haline geldi

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak partisinin ve Millet İttifakı'nın hükümet programlarına dair soruları cevapladı. Babacan, Merkez Bankası'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kasası haline geldiğini söyleyerek çözüm önerilerini sıraladı.

Ali Babacan canlı yayında konuştu: Ülkeyi yönetemeyen insan kümesi var!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir canlı yayın programında Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı. Babacan, canlı yayında hükümete bomba sözler söyledi.

Ali Babacan'dan konut çıkışı: 6 ayda 500 bin adet yaparız

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, katıldığı TV programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Babacan, deprem bölgesinde yapımına başlanan konutlar için de değerlendirmede bulunarak zaman ve maliyetin gereğinden fazla olduğunu söyledi.

Adıyamanlı mühendisler Ali Babacan'a anlattı! Deprem konutları bedelinin iki buçuk katına ihale edilmiş

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, deprem bölgesi Adıyaman’da Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) temsilcisi Ufuk Bayır, Mimarlar Odası temsilcisi Fevzi Dost ve şehir plancısı Mehmet Ali Adıyaman’la görüştü. Görüşmeler sırasında Adıyamanlı Mühendisler Ali Babacan'a Kahta’daki ilk deprem konutlarının bakanlık birim fiyatının yaklaşık bedelinin iki buçuk katına ihale edildiğini söyledi.

Ali Babacan'dan deprem bölgesine yardım çağrısı! 'İhtiyaçlar hayati'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan deprem bölgelerinde depremzedelerin bulundukları çadır kentleri ziyaret etti. Halk ile konuşup bölgenin nabzını tutan Babacan, Malatya'da açıklama yaptı: 'Hızla konteynerlere geçiş planı yapılmalı ve açıklanmalı. İhtiyaçlar hayati, önlemler hızlandırılmalı'

Bomba kulis bilgisi! İşte Millet İttifakı'nın ekonomi patronları

Reuters'in, Millet İttifakı’ndan toplam dört üst düzey kaynağına dayandırdığı haberinde, Millet İttifakı'nın seçimi kazanması halinde DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ı ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Ayrıca TCMB Başkan adayı da hazır.

Muharrem İnce'den Ali Babacan'a sert sözler! 'Bu tiplerle bir hukukum olmayacak'

CHP'nin Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi Millet İttifakı'na davet edeceği iddiaları gündemdeyken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 'Muharrem İnce ile bir hukukumuz yok.' demişti. İnce ise bu sözler üzerine sosyal medya hesabından 'Benim ne geçmişte ne de bugün bu tiplerle bir hukukum olmadı, olmayacak.' açıklamasında bulundu.

Ali Babacan'ın geçmişte söylediği sözler gündem oldu: Seçime kendi adımızla gireceğiz!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir canlı yayın programında seçim ile ilgili açıklamalar yaptı. Babacan'ın seçim ile ilgili açıklamalar yapmasının ardından geçmişte söylediği sözler gündem oldu. İşte o sözler...

Ali Babacan canlı yayında açıkladı: En az 41 il

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayında Altılı Masa ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklamalarda bulundu. Babacan, Meral Akşener'in masadan kalktığı toplantıya ilişkin "İlk turda uzlaşma sağlanmadı. 5 imza ile açıklamak doğru olmayacağını söyledim. Sayın Davutoğlu da aynı şekilde söyledi" ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'dan üçüncü yıl mesajı! Büyük başarılara imza atacağız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin üçüncü kuruluş yıl dönümünü kutladı. Babacan, sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajında 'Önümüzde çok uzun yıllar var. Büyük başarılara imza atacağız' dedi.

Ali Babacan'dan depremzedelere kadınlar günü ziyareti

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan ile Hatay'ın Antakya ilçesinde depreme yakalanan vatandaşlara ziyarette bulundu. Babacan yaptığı ziyarete dair görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşırken 'Yitirdikleri yakınlarını andık, dua ettik. Yaşadıkları zorlukları konuştuk.' ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'dan Akşener açıklaması! 'Biz kapıyı hiç kapatmadık'

DEVA Partisi Genel Başkanı ve Altılı Masa'nın liderlerinden biri olan Ali Babacan ittifakın geçtiği süreçten bahsetti. Akşener'in masadan kalkış ve geri dönüş sürecini anlattı. Millet İttifakı'nın ortak adayı Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Yavaş'ı cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağının duyurulmasıyla ilgili de konuşan Babacan, 'Takımı güçlendirdik' değerlendirmesinde bulundu.

Ali Babacan'dan Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş yorumu! Artık onlar takım oyuncusu

Dün akşam Altılı Masa liderleri ortak açıklama yaparak Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını resmen açıkladı. Ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın da gerekli görüldüğünde Cumhurbaşkanı yardımcılığı yapacakları belirtildi. Konuyla ilgili Ali Babacan'dan açıklama geldi.

Ali Babacan kimin aday olmasını istedi? Mehmet Emin Ekmen açıkladı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Emin Ekmen, HaberTürk'te katıldığı canlı yayında DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın Altılı Masa toplantısında adaylık için isim telaffuz etmediğini söyledi. Ekmen, 'Tercihimiz masadan bir liderin aday olmasıdır. Ancak bu tip müzakereli süreçlerde esnek olmak gerekir. Başka isimleri de konuşmaya hazırız' diye konuştu.

Ali Babacan: Şu anda tam zamanı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybı artmaya devam ederken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, afet yönetimi için yapılacakları hatırlatarak 'Ülkemizin kaybedecek zamanı yok, Gerçek gündemimiz her zaman insan yaşamı olacak.' ifadelerini kullandı.

Depremzedelerle buluşan Ali Babacan'dan 'razı değiliz' çıkışı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, deprem bölgesindeki ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. Babacan, bölgedeki barınma ihtiyacına dikkat çekerek o anlara ait görüntüleri 'Deprem bölgesine yeterince çadır ve ısıtıcı ulaştırılamamasından razı değiliz.' ifadeleriyle paylaştı.

Ali Babacan: İlk 48 saatte ne yaptınız?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabından bir paylaşm yaparak iktidara tepki gösterdi. Babacan paylaşımı "ısrarla soracağım: İlk 48 saatteki ihmaliniz yüzünden kaç can kaybettik" mesajıyla paylaştı.

Ali Babacan'dan Erdoğan'a padişah göndermesi

Cumhurbaşkanı Erdoğna'ın Adıyaman'da depremzede çocuklara nakit para dağıtmasına tepki gösterenlerden biri de DEVA Partisi lideri Ali Babacan oldu. Babacan, Erdoğan'ı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirirken 'İnsan onuruna yaraşır bir muamele istiyor insanlar. Çadır, konteyner, ısıtıcı istiyor. Bir bariyerin arkasından ulufe dağıtır gibi verilen harçlığı değil' ifadelerini kullandı.

Ali Babacan'dan Erdoğan'a helallik çıkışı: Helallik isteyip sorumluluktan kaçamazsınız!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabından helallik isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi. Babacan, "Sayın Erdoğan, helalliği kalanlardan değil ihmaliniz yüzünden vefat edenlerden istemeniz gerekiyor" dedi.

Ali Babacan'dan Devlet Bahçeli'ye sert tepki: Her gördüğünü çivi sanıyor

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarında 'hükümet istifa' sloganı atılmasına tepki göstererek 'seyircisiz maç' çağrısı yapması eleştirilere sebep oldu. DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, bir paylaşım yaparak Bahçeli'ye 'Bildiği tek şey yasaklamak, engellemek.' dedi.