Etiketler

Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı! Sağlıklı beslenmek hayal oldu...

Birleşik Metal-İş Araştırma Merkezi Şubat ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. Verilere göre artık sağlıklı beslenmek hayal olacak.

Türk-İş rakamları açıkladı! 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırı bakın ne kadar oldu

TÜRK-İŞ'in, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay yaptığı "Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması"nın Ocak 2023 sonuçları açıklandı.

Türkiye'nin Kasım 2022 açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) 2022 Kasım’a ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı verilerini açıkladı. Türkiye'de aylık 25 bin 365 bin lira kazanamayanlar yoksul, evine ayda 7 bin 786 lira girmeyen ise açlık çekiyor.

Türk-İş Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması 2022 Haziran ayı sonuçlarını açıkladı

Türk-İş Haziran ayı verilerinde gıda fiyatlarının yüzde 117 arttığını, yoksulluk sınırının da 20 bin lirayı aştığını duyurdu. Açlık sınırı ise kulislerde asgari ücretin ikinci kez zamlanmasıyla çıkması beklenen rakam olarak konuşulan 6 bin lira seviyelerini de aşarak 6 bin 319 lira oldu.

Türk-İş Nisan ayı açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı! 4 asgari ücretten fazla!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) gıda enflasyonu ile açlık ve yoksulluk sınırı hesaplamalarını açıkladı. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı asgari ücretin üzerinde olurken, yoksulluk sınırının 4 asgari ücretten fazla olduğu görüldü.

Türk-İş araştırmasına göre açlık sınırı, asgari ücretin 675 lira üzerinde

Türk-İş mart ayına ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasını yayımladı. Buna göre açlık sınırı 4.928 lira olarak gerçekleşti Açlık sınırı 4 bin 928 liraya yükseldi.