Etiketler

WhatsApp kurallara boyun eğdi! Daha şeffaf olacak

Avrupa Birliği (AB), mobil mesajlaşma ve arama uygulaması WhatsApp'ın hizmet koşullarındaki değişiklikler konusunda daha şeffaf olmayı taahhüt ettiğini bildirdi.

AB Komisyonu TikTok uygulamasını silme talimatı verdi!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, çalışanlarına özel ve kurumsal telefonlarından Çin merkezli ByteDance'e ait TikTok uygulamasını kaldırmaları talimatı verdi. AB Komisyonu TikTok kullanımını güvenlik endişeleri nedeniyle yasakladı.

AB Komisyonu Başkanı’ndan tahıl anlaşması açıklaması geldi

Türkiye ve Birleşmiş Milletler garantörlüğünde tahıl anlaşmasının süresinin uzatılması sonrasında AB Komisyon Başkanı von der Leyen'den açıklama geldi.

Avrupa Birliği gaz borsalarına müdahaleye hazırlanıyor

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Strazburg’da, Avrupa’daki enerji krizine yönelik hazırladıkları yeni tedbirleri içeren paket hakkında basına açıklamalarda bulundu.

AB'den Rusya'ya yeni yaptırım kararı

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Belarus'a yeni ekonomik yaptırımlar uygulayacaklarını duyurdu. Leyen ayrıca, Sputnik ve Russia Today ile bunlara bağlı medya kuruluşlarının AB'de yasaklanacağını bildirdi.

AB'den flaş Türkiye açıklaması

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB'nin Türkiye'deki Suriyelileri desteklemek için 2024'e kadar 3 milyar Avro bütçe ayıracağını açıkladı.