Etiketler

Fatih Erbakan'ın Ak Parti'ye imzalattığı metin paylaşıldı: İşte 6284 mutabakatı

Yeniden Refah Partisi mutabakat metninin imzalanması karşılığında Cumhur İttifakı'na katıldı. Gazeteci İsmail Saymaz o metni sosyal medya hesabından paylaşarak 6284 sayılı kanun maddelerinin yumuşatıldığı iddiasında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Cumhur İttifakı'na Erbakan tepkisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yeniden Refah Partisi'nin mutabakat metnini işaret ederek 'Karşımızdaki ittifak gasp edilecek kadın hakları üzerinden genişlemeyi seçti. Söyleyeceğim tek şey; kadınları, bilhassa genç kadınları hiç tanıyamadıklarıdır.' açıklamasında bulundu.

Meral Akşener'den AKP'li Özlem Zengin'e destek!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in 6284 sözlerine destek çıktı. Akşener, "Bu ülkede konuşan kadınlar sevilmiyor" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Yeniden Refah Partisi'ne siyasi pazarlık vurgusu

İBB Başkanı İmamoğlu, AKP ile ittifak görüşmeleri yapan Yeniden Refah Partisi’nin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılması talebine tepki göstererek 'kadınla ilgili birtakım temel hakları bir siyasi pazarlık şeklinde 2023 yılında ülkemizde tartışılmasını şiddetle kınıyorum.' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Cumhur İttifakı kadına şiddeti savunan bir birlikteliğe dönüşmüştür

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKP ile Yeniden Refah Partisi arasındaki ittifak görüşmelerinde yeniden gündeme gelen 6284 sayılı kanun hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

AKP'li Özlem Zengin'den bomba açıklama: 6284 kırmızı çizgimizdir!

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Yeniden Refah Partisi'nin 6284 talebine ilişkin açıklamalar yaptı. Zengin, "6284 sayılı kanun, bizim için önemli bir konudur ve kırmızı çizgimizdir" dedi.