Etiketler

Bakanlığın asgari ücret açıklaması beklentiyi artırdı! Zam gelecek mi?

14 Mayıs 2023 seçimleri öncesi asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ara zam beklentisi artarken Bakanlıktan yapılan açıklama umutları yükseltti.

YSK Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanlığı yarışına katılacak dört adayı açıkladı

YSK Başkanı Ahmet Yener “14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçiminde cumhurbaşkanları adayları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Muharrem İnce, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Sinan Oğan olmuştur.” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde kaç kişi oy kullanacak?

14 Mayıs seçimlerinde kaç kişinin oy kullanacağı açıklandı. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), dünkü toplantılarında aldığı kararlar, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

MAK Araştırma'dan bomba anket! Erdoğan'a kötü haber

MAK Araştırma Şirketi, Mart ayında yaptığı "14 Mayıs 2023 seçimlerinde hangi cumhurbaşkanı adayına oy vereceksiniz" anketinin sonuçlarını açıkladı. İşte sonuçlar...

14 Mayıs'ta yapılacak seçimde hangi ilkler yaşanacak?

14 Mayıs 2023'te yapılacak yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, yüzde 10'dan yüzde 7'ye indirilen seçim barajının uygulanması, görme engellilerin hazırlanan şablonla tek başlarına oy kullanması gibi pek çok ilke sahne olacak.

Cübbeli Ahmet Hoca kime oy vereceğini açıkladı!

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü katıldığı bir programda 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerde kime oy vereceğini açıkladı.

Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır'dan seçimler için bomba yorum

Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimle ilgili yaptığı açıklamada 'Bu sacede bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil!' dedi ve 15 Mayıs'ı işaret etti.

AK Parti'de 3 dönem kuralı olacak mı? Ali İhsan Yavuz açıkladı

14 Mayıs 2023'te yapılacak seçimler için en çok merak edilen konulardan birisi AK Parti'nin 3 dönem kuralı oldu. AK Parti'de 3 dönem vekillik yapmışlar yeniden vekil olamıyordu ama karar 2017'de MKYK'ya bırakıldı. AK Partili Ali İhsan Yavuz bu konuyla ilgili açıklama yaptı.

YSK'nin seçim yasakları belli oldu!

Yüksek Seçim Kurulu’nun 14 Mayıs 2023 tarihinde yapacağı seçim ile ilgili kaç parti seçime katılacak, seçim ile ilgili yasaklar ve uygulamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.

YSK açıkladı! 14 Mayıs'ta seçime kaç parti katılacak?

Siyasetin nabzı seçim ile atıyor. Yüksek Seçim Kurulu bugün yaptığı toplantının ardından 14 Mayıs 2023 pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine kaç partinin katılacağını açıkladı.

Bülent Arınç'ın 'Seçim ertelensin' çağrısına Gelecek Partisi karşı çıktı

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ili etkileyen depremleri sebep göstererek 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması planlanan seçimlerin ertelenmesi için çağrıda bulundu. Arınç'ın açıklamalarına Gelecek Partili Serkan Özcan cevap verdi.

2023 son seçim anket sonuçları AK Parti son 3 ayda oylarını ne kadar artırdı?

14 Mayıs 2023 seçimleri için gün sayarken anket sonuçları da peş peşe geliyor. 2023 Şubat ayı anket sonuçlarında ilk araştırma AKSOY araştırmadan geldi. Bu anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy oranı son 3 ayda katlandı. CHP, MHP, İYİ Parti oyları ne kadar? İşte son anket sonuçları

Devlet Bahçeli seçim tarihini karıştırdı! 14 Mayıs 2023 yerine bakın ne dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında 2023 seçimleri hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamayı yaparken seçimlerin yapılacağı tarihini karıştırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni seçim tarihi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük' dedi.

Büyük iddia... İşte 6'lı masanın çatı adayı olacak isim

Seçim tarihi için 14 Mayıs'ın ilan edilmesine kesin gözüyle bakılırken, gözler 6'lı masanın adayına çevrildi. '114 gün kala söylüyorum' ifadelerini kullanan gazeteci Melik Yiğitel, 6'lı masanın 'çatı adayı'nı 'hayırlı ve uğurlu olsun' diyerek açıkladı.

Astrolog Didem Şarman bomba 14 Mayıs iddiası: Seçimler yapılamayacak!

2023 seçim tarihi 14 Mayıs olarak belirlendi fakat bazı astrologlar bu tarihle ilgili sıkıntı olduğunu söylüyor. Astrolog Didem Şarman da bunlardan biri. '14 Mayıs'ta seçim yapılmayabilir' diyen Didem Şarman, önemli bir siyasi ismin başına bir şeyler gelebileceğini söyledi.

Muharrem İnce'den Millet İttifakı'na aday çağrısı

Seçim tarihi 14 Mayıs 2023... Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'na çağrı yaparak, 'Seçim tarihi belli oldu, adayınızı bekliyoruz' dedi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a bomba 14 Mayıs seçim tarihi cevabı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Erdoğan'ın '14 Mayıs' çıkışına 'Mayıslar bizimdir!' şeklinde bir tweetle karşılık verdi.

Gazeteci İsmail Küçükkaya seçim tarihini açıkladı

Gazeteci İsmail Küçükkaya, sosyal medya hesabından seçimlerin 14 Mayıs 2023'te yapılacağını paylaştı.