Eski Tümamiral ve akademisyen Doç. Dr. Cihat Yaycı, gazeteci Hasan Basri Akdemir'in şahsi YouTube kanalındaki yayına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Yaycı, herkesi dikkatle uyararak seçimlerden hemen sonra Fethullaçı Terör Örgütünün (FETÖ) ileri gelen trol hesaplarının sığınmacı konusunu kaşımaya başladığını söyledi.

Yaycı ayrıca, yalan yanlış haberlerle Türk halkını sığınmacılarla karşı karşıya getirmeye çalıştıklarını belirtti.

"Ortada bir iç karışıklık, karmaşa, kargaşa çıkartıp devleti yönetilemez hâle getirmek istiyorlar." diyen Yaycı, şöyle devam etti:

"Sığınmacılar konusunu istismar ederek, yalan yanlş haberler yayarak, halkımızı kışkırtarak, sığınmacılarla karşı karşıya getirip Türkiye'de bir iç savaş çıkarma ihtimalini çok yüksek görüyorum. O nedenle çok uyanık olmak lazım." dedi.

"YÖNETİME EL KOYABİLİRLER"

İYİ Parti yerel seçimler için formülünü buldu: Adaylar o şekilde çıkartılacak İYİ Parti yerel seçimler için formülünü buldu: Adaylar o şekilde çıkartılacak

Böyle bir durumda devletin yönetilemeyeceğini vurgulayan eski Tümamiral, "Her tarafta iç karışıklıklar çıkması durumunda devlet yönetilemez noktasına -Allah korusun- gelinirse FETÖ'nün şu andaki mevcut kadroları, sivil ve asker kadroları yönetime bir şekilde el koyabilir." ifadelerini kullandı.