Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti’den AK Parti’ye geçişi sonrasında ilk basın toplantısını bugün AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir milletvekilleri; Fatih Dönmez, Ayşen Gürcan ve AK Parti MKYK üyesi Ali Demirel de katıldı.

Cumhurbaşkanına Karşı Sorumluyuz

AK Parti’ye geçişiyle yaşadığı mutluluğu dile getiren Nebioğlu şunları söyledi: “Önümüzde yaklaşan bir yerel seçim var, hepinizden bu seçim için kendinizi motive etmenizi istiyorum. Güzel Eskişehir'imiz beceriksiz ve sadece bahane üreten bir yönetim altında günden güne eriyor, kendimizi doğru anlatıp, bu seçimi almak ve Eskişehir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak birinci görevimizdir. Bu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı sorumluluğumuzdur.”

AK Parti'ye Büyükşehir Adayı Olmak İçin Geçmedim

Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Hatipoğlu, “Büyükşehir adayı gösterilmediğiniz için İYİ Parti’den istifa etmiştiniz. AK Parti'nin büyükşehir adayı olmazsanız buradan da istifa edecek misiniz?” sorusunu şu ifadelerle cevapladı: "AK Parti’ye büyükşehir adayı olmak için geçmedim ama bugün itibarı ile belediye seçimleri var süreç bunu gerektirdi. AK Parti’ye geçerken de böyle bir ön koşulum olmadı ve adaylık konusunda bir teklif de gelmedi. Ama beni aday gösterirlerse elbette kabul ederim, başka aday da olsa ben adaymışım gibi çalışıp kazandıracağım. AK Parti büyükşehir adaylığı konusunda karar Cumhurbaşkanımızındır, ben aday olsam da Eskişehir’e yakışacak başka bir adayımız olsa da biz elimizden geleni yapacağız ve başkanlığı ben veya başka bir partili arkadaşımla kazanacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim mesajı: 15 Aralık'ı bekleyin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçim mesajı: 15 Aralık'ı bekleyin

nebi-hatipoglu-ak-parti

Akşener'in Ne Söylediğinin Önemi Yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Hatipoğlu’nun parti değiştirmesi sonrasında yaptığı “Bu bir siyasi dolandırıcılıktır” açıklaması yönlendirilen Hatipoğlu, “Bir işe girerken değil çıkarken insanın kalitesi belli olur, bu saatten sonra İYİ Parti defterini tamamen kapattım. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in ne söylediğinin de bu saatten sonra benim için bir önemi yok, bundan sonra Eskişehir haricinde ağzımdan başka bir cümle duyamazsınız” şeklinde cevapladı.

Hatipoğlu, neden büyükşehir belediye başkanı olmak istediğini ise şöyle açıkladı: “Enerjim buna yeter diye düşünüyorum, Eskişehir aşığıyım, Eskişehirspor’u şampiyon yaptığım gibi Eskişehir’i de Türkiye’de şampiyon yapabilirim. Eskişehir’i ikinci bir İstanbul yapmak için çalışacağız, hak ettiği yere getireceğiz."

Parti Gözetmeksizin Hizmetimizi Yapacağız

Son olarak "Size oy veren İYİ Partililere ne dersiniz?” sorusunu cevaplayan Hatipoğlu şu şekilde konuştu: “Aslında onların çoğu da memnun bu durumdan, bana diyorlar ki; ‘siz hizmet etmek istiyorsunuz, İYİ Parti’de bu imkânı bulamadınız. AK Parti’de hizmet için daha fazla olanak bulacaksınız.’ 90 bin oy aldı İYİ Parti, bu oyun içinde hiç mi Hatipoğlu’nun oyu yok? Biz bu sayının 40 binin üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Hangi partiden olursa olsun bu saatten sonra herkesin milletvekiliyim, herkesin işine koşacağım, benim oy götürdüğüm yok. Ben herkesin vekiliyim. Parti gözetmeksizin hizmetimizi yapacağız."