Anayasa Mahkemesi cezaevinde olan Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmesine yönelik bir karar vermişti. Tüm yargı organlarının Anayasa Mahkemesi'nin kararlarına uyması gerekirken Yargıtay bu kararı uygulamamakla kalmayıp kararı veren Anayasa Mahkemesi  üyelerine yönelik suç duyurusunda bulunmuştu.

Türk-İş'ten Bakan Işıkhan'a asgari ücret sitemi: Hiç yapmayın! Türk-İş'ten Bakan Işıkhan'a asgari ücret sitemi: Hiç yapmayın!

Türkiye tarihinde bir ilk olarak tarihe geçen olayın ardından pek çok kişi Yargıtay'ın bu hamlesini 'Hukuka darbe' olarak nitelendirse de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli Yargıtay'ın hamlesini savunarak Anayasa Mahkemesi'ne karşı açıklamalarda bulunmuştu. 

BAHÇELİ'DEN AYM'YE YÖNELİK AĞIR SÖZLER

Devlet Bahçeli'nin AYM'ye yönelik "AYM Başkanı'nın dilinin altında eveleyip gevelediği asıl maksadı, asıl düşüncesi nelerden ibarettir? AYM Başkanı'nın haddini çok açık bir şekilde aştığını düşünüyoruz. Türk devletiyle uğraşma, cesaretin varsa Kandil'e git. Mahkeme başkanı objektifliğini kaybetmiş, milli birlik ve kardeşliğe cephe almıştır. Karşımıza 2 seçenek çıkıyor: AYM ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır." sözleri gündem olmuştu.

SABRİ UZUN'DAN SERT YANIT

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun, Bahçeli'nin bu sözlerine yönelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sert bir yanıt verdi. 

Uzun'un paylaşımı şöyle:

"Sinan Ateş kardeşimizi Başkent’in ortasında, Cuma namazı çıkışında öldürten partili kim? Siz, Ankara’yı “Kandil’e” çeviren değil misiniz?"