Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'den bomba açıklama!

 Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, HaberTürk'te Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'a bomba bir açıklama yaptı. İşte o sözler...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, katıldığı canlı yayın programında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'a bomba açıklama yaptı.

İşte Görmez'in o açıklaması:

HERKES YAPTIĞININ KARŞILIĞINI BULACAKTIR

"Üç şeyi yapmamalıyız. Cenab-ı Allah'ı gökten azap yağdıran, işlediği günahlardan ötürü ceza veren Allah olarak tasvir etmek doğru değildir. Depremleri, afetleri yorumlarken insanın yapıp, ettiklerini, sorumluluklarını yok sayamayız. Eğer biz yorumlarımızda bütün hikmetleri, ibretleri sayıp şehirleri fay hatları üzerine bile bile bina etmenin hatası, ceremesi olmayacaksa, gerçekten binaları yaparken yanlış binalar yapıyorsak; orada insanlar demirde çimentodan çalıyorsa bu zalimlerin hesap vereceğini unutmamalıyız. Herkes yaptığının karşılığını bulacaktır. Herkes bu dünyayı aynı zamanda güzelleştirmekte mükelleftir. Problem imar planlarımızın kader planlarımıza uygun olmamasıdır. Tedbiri bırakıp, takdire yüklenirsek doğru olmaz. Hz. Ömer veba ile karşılaştığında geri döndü. Hz. Ömer'e 'Sen Allah'ın kaderinden mi kaçıyorsun' diyor. 'Evet Allah'ın bir kaderinden bir başka kaderine kaçıyorum' diyor. Kader tek bir kader değildir. İslam'ın büyük hadiseleri anlamak için bize önerdiği çok anlamlılığı bırakıp, tek anlamlılığa hapsedersek. Kavimlerin helakı ile büyük afetler birbirinden ayrı şeylerdir."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN