Gelen son dakika haberine göre eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, Beşiktaş'taki evinde ölü bulundu. Yılmaz'ın ölümünde şüpheli bir durum tespit edilemedi. Eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz 78 yaşındaydı.

Bir dönem Trabzonspor Kulübü Başkanlığı da yapan Mehmet Ali Yılmaz'ın ölüm nedeni araştırılacak. İlk incelemede, Yılmaz'ın ölümünde şüpheli bir durum tespit edilemediği öğrenildi.

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR?

Mehmet Ali Yılmaz, 21 Ekim 1948 yılında Of'ta dünyaya geldi. İstanbul Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Fakültesini bitirdi.

Antalya'da Zigana Tatil Köyü, Tek-Art Holding ve Yılmaz Yayınları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Trabzonspor Kulübü Başkanlığı, XIX. Dönem Trabzon Milletvekilliği ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapmıştır. Evli ve beş çocuk babasıdır.

Bakanlığı döneminde Türkiye Futbol Federasyonuna özerklik getirdi. Futbolda havuz sistemini düzenleyen kişidir. Trabzonspor'a tesis kazandırdı.

Medya alanında da yatırımları vardır. İnternet üzerinden yayın yapan "TVem" kanalı, Trabzon'da eskiden yayın yapan Zigana TV ve hâlâ yayın yapan Zigana FM, Karadeniz, Türk Sesi gibi medya kuruluşları kendisine aittir.

Sırrı Süreyya Önder, Meclis'i yine kahkahaya boğdu: CHP'li Mahmut Tanal'a bomba yanıt! Sırrı Süreyya Önder, Meclis'i yine kahkahaya boğdu: CHP'li Mahmut Tanal'a bomba yanıt!

MEHMET ALİ YILMAZ NEDEN ÖLDÜ?

Eski spordan sorumlu devlet bakanı ve Trabzonspor'un eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz, Beşiktaş’taki evinde kızı tarafından ölü bulundu. Mehmet Ali Yılmaz'ın ölüm nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Editör: Aliye Tulum