Eski Devlet Bakanlarından Güneş Müftüoğlu 78 yaşında hayatını kaybetti.

Müftüoğlu için 17 Kasım 2023 Cuma günü saat 11.00'de (yarın) Türkiye Büyük Millet Meclisinde cenaze töreni düzenlenecek. 
Müftüoğlu'nun cenazesi ise 18.11.2023 Cumartesi günü Zonguldak ili Çaycuma ilçesi Merkez Camisinde kılınacak Öğle namazının ardından Çaycuma Eski Mezarlığında toprağa verilecektir.

Güneş Müftüoğlu Kimdir?

Güneş Müftüoğlu, 1945 yılında Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Serbest avukatlık, XVIII. ve XIX. Dönem Zonguldak Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yapmıştır.

1996 ve 1997 yılları arasında RTÜK başkanlığı görevinde bulunmuştur. Bu dönemde, RTÜK'ün yapısında ve işleyişinde önemli değişiklikler yapmıştır. Ayrıca, televizyon ve radyo yayıncılığında özerklik ve yayın özgürlüğünü savunmuştur.

Güneş Müftüoğlu, siyaset ve televizyonculuk kariyerinin yanı sıra, hukuk alanında da önemli çalışmalar yapmıştır. "Sosyal Devlet ve Hukuk Devleti" adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Siyasete 1987 yılında Doğru Yol Partisi'nden (DYP) katılmıştır. 1987 ve 1991 seçimlerinde Zonguldak'tan milletvekili seçilmiştir. DYP Grup Başkan Vekilliği ve Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1996 yılında RTÜK başkanlığına seçilmiştir. Bu dönemde, RTÜK'ün yapısında ve işleyişinde önemli değişiklikler yapmıştır. Ayrıca, televizyon ve radyo yayıncılığında özerklik ve yayın özgürlüğünü savunmuştur.

1997 yılında DYP'den ayrılarak Anavatan Partisi'ne (ANAP) katılmıştır. ANAP'tan milletvekili adaylığı için başvurmuş ancak aday gösterilmemiştir.

Güneş 16 Kasım 2023 tarihinde 78 yaşında vefat etti.

Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir? İşte Deneyebileceğiniz Beş Yöntem Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir? İşte Deneyebileceğiniz Beş Yöntem

Güneş MüftüoğluTBMM