Süper Lig'de 2022-2023 sezonu şampiyonu Galatasaray oldu. Sarı-kırmızılılar, ligin bitimine 2 hafta kala Başkent'te Ankaragücü'nü 4-1 mağlup ederek 82 puana ulaştı ve 23. şampiyonluğu ilan etti. Sarı-kırmızılıların şampiyonluğunun ardından  Hande Aydemir ile Şimdi Konuşalım programına Ertem Şener ve Ahmet Çakar bağlandı. 

ALİ KOÇ GELDİĞİNDEN BERİ HİÇBİR KUPA ALAMADI

Galatasaray'ın şampiyonluğu ve Fenerbahçe'nin durumuyla ilgili Çakar "Galatasaray buraya kadar getirmişse kazanır. Bugün de 4 tane gol atarak kazandılar. Fenerbahçe gibi Türkiye’nin en önemli kulüplerden birinin 8 yıldır şampiyon olamaması büyük başarısızlık. Ali Koç geldiğinden beri hiçbir kupa alamadı." dedi.

ERTEM ŞENER: FARK YARATAN ERDEN TİMUR OLDU

Şener "Bugün daha çok kazanmak zorunda olan takım Fenerbahçe’ydi. Fenerbahçe, 85. Dakikaya kadar 1-0 öndeydi, Galatasaray o dakikaya kadar 4 tane atmıştı. Daha çok isteyen, arzulayan taraf şampiyon olmuştu. Inter’in İtalya’da ilk 4’ü garantilemesiyle, Galatasaray 3 ön eleme oynayacak ve bunlarda seri başı olacak. Fark yaratan Erden Timur oldu, Okan Buruk oldu, Icardi’nin takıma katkısı oldu. Fenerbahçe’den daha fazla inandılar. Sezonun düğünü Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmesiyle koptu, Jesus’un ayarları bozuldu. " yorumunu yaptı. 

Fenerbahçe'nin teknik direktör Jorge Jesus ile yollarını ayıracağı bilgisini ilk tv100 yayınında paylaşan Ertem Şener "Fenerbahçe ile Jorge Jesus'un yolları ayrılacak. Bu gelişmeyi kendi programımdan önce tv100'de belirteyim, orası da benim yuvam." ifadelerini kullandı.