Üretilen ilk yerli otomobil TOGG Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte TOGG'un C-SUV modelini kullanırken çekilen görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Bu görüntüler Turgut Özal ve eşi Semra Özal'ı akıllara getirdi.

Erdoğan'ın paylaştığı görüntüler yıllar önce Turgut Özal ile eşi Semra Özal'ın İstanbul köprüsünden geçtiklerinde çekilen görüntüleri anımsattı. Erdoğan'ın TOGG kullanırken Türk Sanat Müziği eserleri dinlemesi eskilere götürdü. 

EMİNE ERDOĞAN: ARABA BENİM ONA GÖRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emine Erdoğan'ın TOGG içindeki diyaloğu dikkat çekti. Erdoğan 'Ben kaptanım şu anda. Kaptana uyacaksın' derken, Emine Erdoğan da 'Araba benim ona göre' dedi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 3 Temmuz 1988'de yapımı tamamlanan ikinci boğaz köprüsü Fatih Sultan Mehmet'ten eşi Semra Hanım'la birlikte geçmişti. Köprünün yapımına emek harcayan Turgut Özal açılışı eşi Semra Özal'la birlikte yapmıştı. Otomobilleriyle köprüden ilk geçen çiftin diyaloğu da dikkat çekiciydi. Turgut Özal eşi Semra Hanım'a "haydi bir kaset koy da neşelenelim Semra Hanım" diye seslenmişti.