Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle seçim döneminde hedef aldığı isimlerden olan ABB Başkanı Mansur Yavaş dün yine Erdoğan'ın kendisine yönelik tepkisinden saatler sonra dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan dünkü Ankara mitinginde “Ankara daha fazla yavaşlamayı kaldıramaz. Nedir bu yavaşlardan çektiğimiz?" deyip Turgut Altınok için oy istemişti.

AK Parti'de skandal üstüne skandal: Ekrem Yavaş'ın ceza aldığı dava ortaya çıktı AK Parti'de skandal üstüne skandal: Ekrem Yavaş'ın ceza aldığı dava ortaya çıktı

MANSUR YAVAŞ'TAN CEVAP GELDİ

Kendisine oy verecek herkesten CHP'nin Kahramankazan Belediye Başkan adayı Çırpanoğlu'na da oy vermesini isteyen Mansur Yavaş, "Ankara için, Ankara'nın hakkı için ben Sayın Cumhurbaşkanı'na çıktım. Her pazartesi gittim havaalanında karşıladım. Bir yerim mi eksildi? Sizler için gittim. Bakanlarla görüştüm, bakanlarla Ankara için birtakım taleplerde bulundum. Bir yerim mi eksildi? Bunu gerektiriyor ama işte bunlarda devlet adamlığı sıfatı yok. Seçilmiş belediye başkanını yok sayıyorlar. Bu nedenle de değiştirilmesi gerekiyor" diye konuştu.

"İKİ DÖNEM BİR BELEDİYE BAŞKANINA YETER"

Kendisinin son dönemi olduğunu ve Beypazarı'nda da seçildiği akşam bir daha belediye başkanlığı yapmayacağını açıkladığını bildiren Yavaş, "İki dönem bir belediye başkanına yeter. Benim anlayışım bu. Onun için bu dönem İnşallah Selim Başkan'ı seçiyoruz. İnşallah el ele vermek suretiyle önümüzdeki 5 yıl doya doya Ankara'ya hizmet edip, tüm ilçelerde Ankara'nın her yerinde iz bırakmak, eser bırakmak istiyoruz. Selim Başkan'ı ve kendimi size emanet ediyorum. Sizi Allah'a emanet ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Editör: Hatice Kübra