Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e kabine teklifinde bulunduğu ancak Şimşek'in bu teklifi kabul etmediği öne sürülmüştü. Siyaset çevresinde tartışma konusu haline gelen Mehmet Şimşek'in geri dönüp dönmeyeceği merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan beklenen Mehmet Şimşek açıklaması geldi. 

Katıldığı canlı yayında bombayı patlatan Erdoğan, Mehmet Şimşek'in ekibiyle hazırlık yapıldığını belirterek, "Ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için ciddi hazırlıklar yürütüyoruz" dedi.

EKİP KURDU HAZIRLIK YAPILIYOR

 "Aktif siyasete dönmeyi düşünmüyorum" diyerek kabine teklifini reddeddiği iddia edilen Mehmet Şimşek'in ekip kurarak çalışmalara başladığını söyleyen Erdoğan "Ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için ciddi hazırlıklar yürütüyoruz. Uzun yıllar ekonomi yönetimimizde yer alan Mehmet Şimşek kardeşimizin koordinasyonundaki ekip bu doğrultuda hazırlıklar yapıyor." açıklaması yaptı.

Erdoğan, "Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığımızda, Merkez Bankamızda, diğer birimlerimizde yürütülen çalışmalar var. İnşallah seçimden sonra bunların hepsini bir araya getirip ekonomi politikamızı daha güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz" dedi.