Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli 29 Ekim Bulvarı'nda düzenlenen mitingde konuştu. Burada yaptığı konuşmada, Millet İttifakıcumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, "Bay bay Kemal bu Londra tefecilerinin işi gücü yok da sana neden bu kadar para versin ya? Bay bay Kemal bu parayı getirdin de nereye boca ettin? Nerede bu para?" diye sordu.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu yalan söylemekle suçlayarak "200 milyar dolardan bahsediyor, 200 lira değil ha. Londra'nın tefecileri bu kadar aptal mı ya? Biz milletimiz için hep büyük hayaller kurduk ama hiçbir zaman hayal satmadık." diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"ABD'den Avrupa'ya ülkemize diz çöktürmek için bekleyen emperyalistlerin hepsi Bay Bay Kemal'in yanında saf tuttu. Biz ise Allah'a dayanarak, milletimize güvenerek yola revan olduk. Adaylığımızı zaten aylar öncesinde ilan etmiştik. Biz bazıları gibi yıkmaya değil, inşa etmeye geldiğimiz için milletimizin huzuruna eli boş çıkmadık.

Seçim beyannamemizle Türkiye Yüzyılı vizyonunun ilk 5 yıldaki somut adımlarını sıraladık. Biz çok çalıştık, iyi hazırlandık. Şimdi de 14 Mayıs'ta bunları vatandaşlarımızla birlikte sandığa gömeceğiz. Tüm bunları yaparken deprem bölgesini asla ihmal etmedik. Bakanlarımız sahada. Amacımız 650 bin yeni konut yaparak deprem bölgesindeki şehirlerimizi ayağa kaldırmaktır.

AİLE VE GENÇLİK BANKASI PROJESİ

Dünyada ve ülkemizde aile kurumunu yıkmaya yönelik kampanyalar hız kazandı. Ailemizi ve evlatlarımızı maddi ve manevi tedbirlerle koruyacağız. Kuracağımız aile ve gençlik bankası bunun ilk adımı olacak. Aile kalkanı programı ile ev hanımlarından çocuklara kadar ailenin tüm bireylerine destek vereceğiz. Evlerimizin yükünü çeken ev hanımlarımıza emeklilik hakkı getiriyoruz. Emekli olmak isteyen ev hanımlarımızın primlerinin üçte birini biz karşılayacağız.

Gençlerimize 2. müjdemiz eğitimlerinden iş kurmalarına, evliliklerine kadar yanlarında yer alıyoruz. Evlenmek isteyen gençlere 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli faizsin 150 bin lira kredi vereceğiz.

3. müjdemiz ailenin tüm fertlerine. Her ailede en az 1 kişinin istihdama katılmasını temin edeceğiz. Bu amaçla istihdam edilen 1 kişinin sigorta pirimizi gerekirse biz karşılayacağız.

KILIÇDAROĞLU'NA "200 MİLYAR DOLAR" ÇIKIŞI

Bir gün şu kadar milyar dolar bulduk, ülkeye getireceğiz diyor. Arkasından ülkeyi Londra tefecilere teslim etme niyeti çıkıyor. Bay bay Kemal bu Londra tefecilerinin işi gücü yok da sana neden bu kadar para versin ya? Bay bay Kemal bu parayı getirdin de nereye boca ettin? Nerede bu para. Bu adamın hayatı yalan. 200 milyar dolardan bahsediyor, 200 lira değil ha. Londra'nın tefecileri bu kadar aptal mı ya? Biz milletimiz için hep büyük hayaller kurduk ama hiçbir zaman hayal satmadık. Ülkemiz nice saldırılara maruz kalırken biz çok daha güçlendik. Hiçbir engelin tuzağın bizi engellemesine izin vermedik. Yeni bir seçimin yeni bir tercihin arifesindeyiz.