Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmabahçe Sarayı'nda yer alan Çalışma Ofisi'nde MÜSİAD Yönetim Kurulu'nu kabul etti. MÜSİAD ile görüşme gerçekleştiren Erdoğan, görüşme sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Ticaret Bakanlığı tarafından İsrail ile ticaretin durdurulduğunun açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Attığımız bu adımın ortaya çıkaracağı sonuçları iş dünyamızla eş güdüm ve istişare içinde yöneteceğiz. Şunun bilinmesini isterim biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle düşmanlık ve kavga peşinde değiliz. Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz. Ama ben şu anda MÜSİAD şahsında tüm Türk iş adamlarına şunu söylüyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ve bileceğiz ki önümüzdeki yol mazlumların yanında yer alma yoludur." dedi.

MSB'den İran'a yanıt! Reisi'nin olduğu helikopter enkazını kim buldu? MSB'den İran'a yanıt! Reisi'nin olduğu helikopter enkazını kim buldu?

Erdoğan toplantı hakkında şu ifadeleri kullandı:

“MÜSİAD'ımız 1990 yılından bu yana Türk ekonomisine ve demokrasisine yeri doldurulamaz katkılar sağlıyor. Ülkemizin ekonomiden dış ticarete üretimden hak ve özgürlük alanlarının genişletilmesine kadar çok geniş bir yelpazede elde ettiği başarılarda MÜSİAD mensuplarımızın payı, desteği ve emeği vardır. Bu vesileyle 34 yıldır MÜSİAD çatısı altında ülkemizin kalkınmasına, milli iradenin güçlenmesine katkı veren tüm kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Ebediyete irtihal eden MÜSİAD üyelerini rahmetle yad ediyorum. Büyük ve güçlü Türkiye davasının ekonomideki bayraktarlığını yapan asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubat depremlerinden sonra da milletimiz için seferber olmuştur. MÜSİAD camiasının depremin ilk anından itibaren afetzedelerimizin sıkıntılarının giderilmesi ve deprem bölgesinin yeniden ihyası noktasında sergilediği dayanışmayı takdirle karşılıyorum. Bu felakette sadece 53 binden fazla insanımızı kaybetmekle kalmadık aynı zamanda ekonomide toplam tutarı 104 milyar doları aşan devasa bir faturayla da karşılaştık. 680 bin konut, 170 bini iş yeri olmak üzere toplam 850 bin bağımsız bölüm ağır hasar alarak kullanılamaz hale geldi. Öyle bir yükün altından kalkmanın kolay olmadığını ve olmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. MÜSİAD gibi ülkesine ve milletine karşı sorumluluk duygusuyla hareket eden kuruluşlarımızın da desteğiyle yaralarımızı süratle sarıyoruz. Yine sizlerin şahsında MÜSİAD ailesini 7 Ekim'den beri İsrail'in soykırım uyguladığı Gazze halkına yaptığı yardımlar dolayısıyla hassaten tebrik ediyorum"

Editör: Amine Ebrar