Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte'de ziyaretlerde bulundu.  Erdoğan'ın programında Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüşmeler vardı.

BBP lideri Mustafa Destici'den hükümete emekli maaşı çağrısı BBP lideri Mustafa Destici'den hükümete emekli maaşı çağrısı

Başbakan Orban'ın çalışma ofisinin bulunduğu Karmelita Manastırı'nda yapılan görüşmede, Türkiye-Macaristan ilişkilerinin yanı sıra Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyelik süreci ile bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zafer Çubukçu eşlik etti.

Başbakan Orban'ın heyetinde ise ilgili bakanlar ve yetkililer yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra bazı mevkidaşlarıyla ikili görüşme yapacağı otele geçti. Burada heyet tarafından karşılanan Erdoğan'ı görmek isteyen bazı vatandaşların otel çevresinde beklediği görüldü.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Budapeşte'de Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ve beraberindeki heyetle bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye ile Özbekistan ilişkileri ve bölgesel, küresel gelişmeler ele alındı. Görüşmenin ardından Erdoğan, Mirziyoyev'i görüşmenin gerçekleştiği otelden uğurladı.