Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Siro Batarya Geliştirme ve Üretim Kampüsü Temel Atma Töreni için geldiği Gemlik'te, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda otobüs üzerinden vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil Togg'u eleştiren muhalefete, "Önce çıktılar Togg'un fabrikası nerede dediler. Sonra burada üretim bandı yok dediler. Arabayı üretince bu aracı vatandaş alamaz dediler. Togg ön siparişte rekor kırdı. Muhalefetin fabrikası yok dediği Togg'un fabrikasında her 3 dakikada bir araç üretiliyor." sözleriyle tepki gösterdi.

Mesleki eğitime yönelerek hemen hayata atılmak isteyen gençlerin istihdamını kolaylaştıracaklarını dile getiren Erdoğan, bir zamanlar Norveç Başbakanı'yla görüşmesine ilişkin anısını şöyle anlattı:

"2 YIL ÖDEMESİZ 48 AY VADELİ 150 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ"

"Başbakanlığım dönemi. Onlar ciddi petrol, doğal gaz zenginidir. Dedi ki, 'Yüzde 25'ini biz rezerve ediyoruz ve buranın kaynağını tamamen gençlerimize tahsis ettik. Buna kimse dokunamaz. O tamamen gençlerimize aittir.' Şimdi aynısı benim de aklıma geldi. Biz de Karadeniz gazımızın işte belli bir miktarını ne yapacağız, rezerve edeceğiz ve oradan gençlerimize, ailelerimize bunu tahsis edeceğiz."