Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine altı gün kalmışken sıradaki mitingine Edirne'de eşi Emine Erdoğan ile devam etti. Dün Erzurum'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirilen taşlı saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, provokasyonu İmamoğlu'nun başlattığını iddia ederek, "CHP, miting yapıyor, meydanı dolduran bölücü örgüt sempatizanları 'Dişe diş, kana kan' diye slogan atıyor. Kendi kendilerine provokasyon çıkarıp, şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar" dedi.

Erdoğan'ın cümlelerinin satırbaşları şu şekilde:

Bahar gelir, yaz gelir. Sayılı gün tez gelir, Edirne'yi sevmeye insan ömrü az gelir. Devletimize bir asır başkentlik yapan Edirne ile Türkiye yüzyılında yeni fetih rüyaları görmeye hazırlanıyoruz.

Şairleriyle, alimleriyle Edirne ile ruhumuzu besledik. Buradan Selimiye Cami'ni bir izledim. Restorasyonunu yapıyorum. Yeniden tüm dünyaya örnek olacak. Bunun için Edirne, bütünlüğe, istiklale göz dikenleri asla affetmez. CHP, miting yapıyor. meydanı dolduran bölücü örgüt sempatizanları, "Dişe diş, kana kan" diye slogan atıyor. Bölücü terörün başları Bay Bay Kemal'e destek veriyoruz. Edirne'de yatan Selo, destek mesajları yağdırıyor. FETÖ'cüler, CHP'nin reklam ajansı gibi çalışıyor. Kendi kendilerine provokasyon çıkarıp, şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar.

'EKONOMİMİZİ TEFECİLERE TESLİM ETME SÖZÜ VERMİŞLER'

Kimine bakanlık sözünü vermişler, kimine cezaevlerini boşaltma sözü vermişler. Neymiş İmralı'nın kapısını kıracaklarmış, Öcalan'ı dışarı çıkaracaklarmış. Erdoğan Cumhurbaşkanlığına devam ettiği sürece biz hukuku, adaleti size teslim etmeyiz. Ekonomimizi tefecilere teslim etme sözü vermişler. Neymiş 300 milyar dolar getirecekmiş.

Dün 1 milyon 700 bin kişi Atatürk Havalimanı'ndaydı. Dünkü İstanbul mitingini gördünüz. Bu kadar insanı bayrak, ezan ve vatan sevgisinden başka ne getirebilir? Az önce Kırklareli'ndeydik. Kırklareli'nde 20 bin kişi vardı.

AK Parti Sinan Oğan’ın sığınmacı açıklamasını yalanladı AK Parti Sinan Oğan’ın sığınmacı açıklamasını yalanladı

'SELO'YU, ÖCALAN'I DIŞARI ÇIKARACAKLARMIŞ'

Bölücülere dönüp, "Siz kim oluyorsunuz da bize oy istiyorsunuz" diyenini gördünüz mü? Yabancı medyaya dönüp, "Bizim seçimimizden size ne" diyeni gördünüz mü?

Neymiş, Öcalan'ı, Selo'yu dışarı çıkaracaklarmış. Erdoğan, cumhurbaşkanlığına devam ettiği sürece hakkı, hukuku, adaleti biz size teslim etmeyiz.

CHP, İYİ Parti LGBT'ci mi? AK Parti'ye, MHP'ye Cumhur İttifakı'nın diğer ortakları LGBT'ci mi? Çünkü aile bizde kutsal.

'NAMUS VAR MI Kİ SÖZ OLSUN?'

Nerede namusunuz? Namus var mı ki söz olsun? Kılıçdaroğlu'nun hayatını yalan. 15 Temmuz'da Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine git gelişmeleri izle. Acaba Erdoğan'ı ne zaman öldürecekler diye. Her tuzağın üzerinde Allah'ın tuzağı vardır.

Benim milletim değil ülkeyi bunlara günahlarını bile vermez. 14 Mayıs sabah bunların limona çok ihtiyacı olacak. Kaybedeceklerini anladıkları için şimdiden çamura yatmaya başladılar. Teknolojik imkanların böylesine geliştiği bir dönemde bu numaralar artık bayatladı. Utanmadan şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar. Dün gördünüz; 1 milyon 700 bin insan Atatürk Havalimanı'ndaydı. Şu anda ise Edirne'de karşımda 25 bin kişi var.

'SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN'

Dik duruyoruz. Ama şu 25 binin hepsi ahbaplarıyla görüşerek sandıkları patlatacak. Aynı senaryoyu bir önceki seçimlerde de sahnelediler. Ama bu sefer başaramayacaklar. 14 Mayıs'ta sandıklara iyi sahip çıkın.

Telefon rehberinizi karıştırıp her gün beş-on ahbabınızı arayarak, selamımla desteklerini isteyin. 14 Mayıs'ta çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyor muyuz? 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileri taşıyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye yüzyılının inşası için 'Bismillah' diyor muyuz? Trakya'nın kadim şehri Edirne'ye de böylesi yakışır.

Ülkemizin 81 vilayetinin hiçbirini diğerinden ayırmadan eser verdik, hizmet götürdük. Tüm mücadeleleri önümüze çıkarılan tüm tuzaklara rağmen yürüttük. Milli iradenin bileğini bükemeyince ekonomik tuzakları kurdular. Buna rağmen hep dimdik ayakta kalmayı başardık. Milletimizin günlük hayatlarında yaşadıkları sıkıntıların farkındayız. İnşallah yine bu sıkıntıların üzerinden biz geleceğiz.

Türkiye 21 yıldır kazancını altyapı yatırımlarına harcadı. Bu zamanda Türkiye, modern dünyada farklı bir yere uğraştı. Karadeniz gazı ile birlikte konutlardaki tüm tüketimi ücretsiz yaptık. Faturalarınızın altındaki notu görünüz değil mi? 25 metreküplük sıcak suyu faturalardan düşüyoruz.

Bay bay Kemal, Londra'dan tefecilerden 300 milyar dolar alacakmış. İnanıyor musunuz? Aile kurumumuzu sapkın akımlardan korumak için bu kaynağa başvuracağız. Edirne'ye 46 milyar liraya yakın kamu yatırımı yaptık.

Edirneli çiftçilerimize 5 milyar lira tarımsal destek verdik. Kapıları modernize ederek, şehrimizdeki ticaret hacminin potansiyelini artırdık.

'KANDİL'DEN BAY BAY KEMAL'E DESTEK GELİYOR'

Terörü bitirir bitirmez petrolü bulduk, kullanmaya başladık. Türkiye 21 yıldır kazancı altyapı yatırımlarına harcadı. Bundan sonra elde edilecek katma değeri milletin refahına harcayacağız.

Bunlar kitapsız, dinsiz, ahlaksız... Kandil'den bay bay Kemal'e destek geliyor. Bu seçimde Edirne'den milletvekili sayısını artırıyor muyuz. Ben size inanıyorum, sizde de bu aşkı görüyorum.