Malatya'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı Malatya'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yankıları devam ediyor. Görüşmenin içeriğinin açıklanmaması pek çok iddianın ortaya atılmasına neden oldu.

Saray'daki görüşmeden günler sonra sosyal medya hesabından uzun bir açıklama yayımlayan Akşener, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

GAZETECİLERİ HEDEF ALDI
Twitter hesabından yayımladığı açıklamada kendisi hakkında yalan haber yaptığını öne sürdüğü gazetecileri eleştiren Akşener “Ne yazık ki son günlerde ülkemizde yozlaşan birçok değer gibi gazetecilik mesleğinin de, kendisini gazeteci olarak tanımlamasına rağmen görevini yerine getirme şuurundan uzak bir kesim tarafından, demokrasimizdeki kıymetli yeri ve sorumluluğundan uzaklaştırılarak yozlaştırıldığına şahit oluyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener, gazeteci İsmail Saymaz’ın, “Meral Akşener’e en yakın olduğunu bildiğim isimlerle konuştum. Beştepe’ye gitme ziyaretinin bir iş adamının Yargıtay’daki davasını çözmek olduğunu söyledi ve bunu anlattıktan sonra ‘Yazık bizim emeklerimize’ diye bitirdi” sözlerine değindi.

Akşener, sözlerin gerçek dışı olduğunu söyledi, “Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır. İsmail Saymaz’ın bu gerçek dışı iddiası; sadece şahsımı değil, aynı zamanda bağımsız Türk Mahkemelerini ve Sayın Cumhurbaşkanı’nı da zan altında bırakmaktadır” dedi.

“HERHANGİ BİR AMAÇKA BİR OFİS AÇMADIM"
Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca 10 Haziran 2024 tarihinde, sosyal medya üzerinden yine İsmail Saymaz’ın şahsi hesabından paylaşılan; ‘İYİ Parti eski lideri Meral Akşener, Çankaya’da TBMM’ye çok yakın bir mesafedeki Cinnah Caddesi 57 numaralı binada ikinci katta ofis tuttu. Taşınma bugün başladı’ paylaşımı da sosyal medyada bilgi kirliliği yaratan gerçek dışı bir paylaşımıdır. Ofis açıp açmadığımı bu kadar çok merak edenleri aydınlatmak isterim ki; Türkiye’nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım. Şimdilik böyle bir planlama içerisinde de değilim.”

İSMAİL SAYMAZ'A SERT TEPKİ
Söz konusu haberlerin “dedikodu” olduğunu belirten Akşener, “Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz’ı; haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet ediyorum. Yukarıda ifade ettiğim konular hakkında en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımı da bu vesileyle bilinmesini isterim” dedi.

Editör: Nigar Topcu