Erdoğan'ı destekleyeceğini söyleyen HÜDA Par'ın eğitim programı şok etti!

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı kaldı. Bu kapsamda HÜDA PAR, 14 Mayıs'taki seçimde cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklamıştı. Politikaları ile daha şeriate yakın bir yol izleyen partinin eğitim programı şok etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldık. Parlamento seçimleriyle ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor." demiş ve Cumhur İttifakı'na geçtiğini söylemişti.

Sosyal medyada HÜDA PAR'ın eğitim programı gündem oldu. Şeriatçi bir yaklaşımla düzenlenen eğitim programı sosyal medyada tepki çekti. Partinin çok konuşulan programı ise şöyle:

Kur’an-ı Kerim, Arapça, hadis, ilmihal ve siyer dersleri ilköğretim birinci sınıftan itibaren ders olarak okutulmalıdır.

Zorunlu karma eğitimden vazgeçilmeli, isteyen aileler çocuklarını yüksek öğrenim dâhil eğitimin her kademesinde erkek veya kız okullarında okutabilmelidir.

Eski medreselerimiz restore edilip onarılmalı, medrese eğitiminde geçen süre zorunlu eğitim süresinden sayılmalıdır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN