HDP cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararı aldığını duyurmuştu. HDP, aday çıkarmayarak Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini de ilan etmiş oldu..

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas konuyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Barlas, Emek ve Özgürlük İttifakı'nın aday çıkarmama kararını değerlendirdiği yazısında, 'Artık hiç kimse lafı evirip çevirmeye çalışmasın. Artık Kandil'in resmi cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'dur' ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak Erdoğan iddiası! Satmaya hazırlanıyor Ümit Özdağ'dan çok konuşulacak Erdoğan iddiası! Satmaya hazırlanıyor

Son 20 yılda Kürt sorunu çözümünde önemli adımlar atıldığını kaydeden Barlas 'Devlet televizyonu 24 saat Kürtçe yayın yapıyor. İktidara geldiği günden bu yana 'Kürt sorunu benim sorunumdur' diyen Tayyip Erdoğan gibi bir liderden bahsediyoruz. AK Parti kadar Kürt sorunuyla yüzleşme cesareti gösterebilen başka bir iktidar gelmemiştir. Nereden bakarsanız bakın Kürtlerin gerçek dostu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır' diye yazdı.

KÜRTLERİN GERÇEK DOSTU ERDOĞAN'DIR

Birkaç söz de Ahmet Türk'ün tehdit ettiği Kürt vatandaşlarımıza... Son 20 yılda Kürt sorununun çözümü noktasında yapılanları sıralasak eminim birkaç yazı konusu çıkar. Ret ve inkar politikaları artık geride kaldı. Devlet televizyonu 24 saat Kürtçe yayın yapıyor. İktidara geldiği günden bu yana 'Kürt sorunu benim sorunumdur' diyen Tayyip Erdoğan gibi bir liderden bahsediyoruz. AK Parti kadar Kürt sorunuyla yüzleşme cesareti gösterebilen başka bir iktidar gelmemiştir. Nereden bakarsanız bakın Kürtlerin gerçek dostu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Size oy için gelen HDP'lilere şu soruyu sormanızı istiyorum: '1991 yılından bu yana Meclis'tesiniz. Bizim için atılan her adımı sabote etmekten başka Kürtler için ne yaptınız?'