Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala vatandaşlar ekonomi konusunda tepkilerini dile getirmek için çeşitli yollara başvuruyor. Mahir Akkoyun isimli vatandaş tepkisini göstermek için bir etiket hazırladı. Daha sonra üzerinde 'Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde' yazan etiketin market raflarında yer alması sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Etiketleri hazırlayan Mahir Akkoyun konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak gözaltına alındığını duyurdu. Mahir Akkoyun'a bir çok kesimden ise destek yağdı. Sosyal medya kullanıcıları ayaklanarak Mahir Akkoyun'un serbest kalması için çağrı yaptılar.

SİYASİLERDEN DE DESTEK GELDİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da Mahir Akkoyun için “Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben.” Diyen Erdoğan, zaten bu tablonun tek sorumlusudur! Burada suç nerde?'' açıklaması yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yaptığı paylaşımda 'Erdoğan' a dokunanların kafasını keseriz demedi'' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak ''Bu sabah, tasarımları yüzünden Mahir Akkoyun gözaltına alındı. Tehditlerin korkutamadığı gençlerimizi özgürlüklerine darbe vurarak sindiremeyeceksiniz. Zulmünüz de baskınız da yakında son bulacak. Biz gerçekleri söyleyen gençlerimizle tarih yazacağız! Sadece 37 gün kaldı'' açıklaması yaptı.

MUSTAFA SANDAL PAYLAŞTI

Şarkıcı Mustafa Sandal Mahir Akkoyun hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak destek verdi. Mustafa Sandal Mahir Akkoyun'un resmini paylaşarak ''Pahalılığa tepki olarak market sticker'ı tasarlayıp siyasi hiciv yapan bu genci gözaltına almışlar. Ortada hakaret yok , eleştiri var. 2023 Türkiye'sinde yargının ne karar vereceğini merakla bekliyoruz'' dedi.

ADLİYE ÖNÜNDE EYLEM

Tasarladığı görsellerden dolayı tutuklanan Mahir Akkoyun'un serbest bırakılması için İzmir Bayraklı Adliyesi önünde eylem düzenlendi. Toplanan grup Mahir Akkoyun'un serbest bırakılmasını istedi.