Erdoğan'dan seçim tarihi açıklaması: Cumhurbaşkanı olarak yetkimizi kullanacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da yaptığı konuşmada Haziran ayındaki engellerden ötürü seçim tarihinde güncelleme yapıldığını belirterek Yüksek Seçim Kurulu'nun değerlendirmesi için 10 Mart'ta tarihi açıklayacaklarını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'da "İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a" programında gençlerle bir araya gelerek konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında seçim tarihine dair açıklamalarda bulundu. MHP lideri Devlet Bahçeli ile yaptıkları değerlendirmeyi aktaran Erdoğan, seçim tarihinin 10 Mart'ta açıklanacağını dile getirdi.

Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

"Bu bir erken seçim falan değil, seçimi öne almak. Yapılan bu. Bir diğer adım olarak da biz burada aslında bir güncelleme yaptık. Bu güncelleme ile birlikte bu adımı attık ve Cumhur İttifakı olarak da Devlet Bey'le bu görüşmelerimizi yaparak dedik ki 'Zaman kaybına tahammül yok. Bunun için öyle incelemeler yaptık ki herkesin yaz tatiliyle ilgili durumlarını tutun, Karadeniz'de çay, fındık vesaire bütün bunların gidişlerini tutun bütün değerlendirmeleri yaparak herhangi bir sıkıntıya, KPSS vesaire... Bütün bu ayrıntıları masaya yatırdık ve adımı da buna göre atalım dedik. Hele hele öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli. Bu adımı da atarak kararı buna göre verdik ama resmi olarak cumhurbaşkanının burada bir yetkisi var. O da biliyorsunuz 10 Mart'ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız ve ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de kim değerlendirecek? Yüksek Seçim Kurulu ama biz kararımızı inşallah Mart ayının 10'unda açıklayacağız."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN