Erdoğan cumhurbaşkanı adayı olamayacak mı? Yarın netleşecek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın aday olabilmesi için AKP'de hazırlık başladı Erdoğan'ın adaylığı milletvekillerinin imzasına açıldı. AKP'de oy birliğiyle aday gösterilmesi durumunda Erdoğan aday olabilecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı, milletvekillerinin imzasına açıldı.

HaberTürk TV'den Arzu Türkuçar'ın aktardığına göre, AKP Grubu'nda hazırlanan dilekçenin an itibariyle AKP'li milletvekilleri tarafından imzalandığını duyurdu. 

AKP'nin yarın kapalı grup toplantısı gerçekleştireceğini söyleyen Türkuçar, "Toplantıda alınan karar ile AK Parti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yeniden aday gösterecek" dedi.

Türkuçar şunları ifade etti:

"AK Parti yarın kapalı grup toplantısını saat 12:00'de gerçekleştirecek. O toplantının ardından da bir karar alınmış olacak.

Milletvekilleri el kaldırma yöntemiyle oylama yapılacak. Oy birliği ile Erdoğan'ın adaylığının yeniden alınması bekleniyor.

Anayasa'nın 101. maddesine göre siyasi parti grupları adayı belirlemek için parti grup kararının olması gerekiyor. Bunun için de AK Parti süreci başlattı. Yarınki kapalı grup toplantısının ardından Erdoğan'ın adaylığı netleşecek"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN