Kesin olmayan seçim sonuçları pek çok ilde açıklandı. Cumhur İttifakı'ndan ayrılarak seçime tek başına giren Yeniden Refah Partisi'nin Yozgat ve Şanlıurfa belediyelerini kazanması dikkat çekti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fartih Erbakan seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbakan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

MİLLETİMİZ TROLLERE VE YOLUNU KAYBEDEN VEFASIZLARA CEVABINI VERMİŞTİR

"Bu sonuçlar Milli Görüş'ün yeniden şahlanışıdır Bu büyük teveccüh için teşekkür ederiz. Toplamda 69 belediyeyi aldık. Yüzde 100'ün üzerinde bir oy artışı kaydettik. Bu seçimlerin yıldızı olduk. Partimizle ilgili bütün karalama kampanyalarına aziz milletimiz sandıkta vermiştir. Yeniden Refah Partisi seçimin tartışmasız kazananıdır. Hepinizi bağrıma basıyorum. Milletimiz trollere ve yolunu kaybeden vefasızlara cevabını vermiştir. Bu seçimler milli görüş gömleğini pazarlamaya kalkanlara rağmen milletin gönlündeki yerinin tertemiz olduğunu ortaya çıkarmıştır."

Mustafa Varank kürsüde ölen vekil için konuştu: Niye vicdanımız sızlasın biz mi öldürdük? Mustafa Varank kürsüde ölen vekil için konuştu: Niye vicdanımız sızlasın biz mi öldürdük?

Editör: Amine Ebrar