Gazeteci Buket Aydın, TV8'de yayımlanan '2. Sayfa' programına konuk olmuştu. Burada açıklamalarda bulunan 38 yaşındaki Aydın, yüzüne bebek kordon kanından elde edilen bir kök hücre enjekte ettireceğini açıklamıştı.

Konuyla ilgili tartışmalar sürerken; bir tepki de gazeteci Enver Aysever'den geldi. Aysever, "Türkiye'de kepazelik bitmiyor." diyerek Buket Aydın'ı topa tuttu ve "Derdini seveyim!" dedi.

"Bebek kordon kanının bebeklerin hastalıkları durumunda ihtiyaç olan ve saklanan bir kan" olduğunu söyleyen Aysever, "Biz biliyoruz ki bugün dünyada pek çok bebek öldürülerek -kordon kanı için değil ama- başka sebeplerden dolayı onlardaki genç hücrelerin yüze enjekte edilidği durumlar var. Yani üçüncü dünya ülkelerinde bebekler katlediliyor." dedi.

Sözlerini Buket Aydın için söylemediğini açıklayan Aysever, onun da bu yola düşebileceğini söyledi.

Nasıl olabiliyor: Yargıtay, okuryazar olmayan kişiyi kefil olarak attığı imzadan sorumlu tuttu! Nasıl olabiliyor: Yargıtay, okuryazar olmayan kişiyi kefil olarak attığı imzadan sorumlu tuttu!

"NE KADAR KAPİTALİZM RUHUYLA İLGİLİ OLDUĞUNU ORTAYA KOYUYOR"

Aysever, "Onun gibi insanlara gençlik aşısı yapılıyor." diyerek şöyle devam etti:

"Bu bile ne kadar iğrenç, ne kadar kapitalizm ruhuyla ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Bir bebeğin canına kıyıyorsunuz! Bebek kaçakçılığı, çocuk kaçakçılığı almış yürümüş. Onu öldürüyorsunuz... Aynı bebek defalarca öldürülüyor. Ve hanımefendi 'yok bebek kordonu', bilmem ne! Ekranlarda söylüyor."