Sosyal medya fenomeni Dilân Polat, hakkında çıkan iddialarla ilgili video çekip ağlayarak "devletini ve milletini seven insanlar" olduklarını söylemişti.

Polat'ın çektiği video sosyal medyada viral olurken; tepkiler de aynı doğrultuda gelmeye başladı.

Gazeteci Enver Aysever, ünlü fenomen Dilân Polat'ın çektiği ve "Bize bu gibi şeyleri nasıl yakıştırdılar? Biz vatanını, milletini, devletini gerçekten seven insanlarız." dediği videoya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Sizin Türkiye'de zenginliğinizin araştırılması gerekiyor diyen Enver Aysever,  kendisinin her zenginden kuşkulandığınıı söyledi.

Çanakkale'deki deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür: En yakın deprem Marmara içinde olacak Çanakkale'deki deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür: En yakın deprem Marmara içinde olacak

"MİLLET GERİ ZEKÂLI MI?"

Türkiye'deki insanların ay sonunu zor getirdiğini vurgulayan Aysever, "'100 bin lira yardım yapıyorum. Ayda 1 milyon lira kazanıyorum, şunu yapıyorum, bunu yapıyorum.' vesaire... Uçak düğünleri falan... Her kimse kaynağını göstermeli. Çünkü büyük zenginlik namuslu bir şekilde olmaz! Neden kardeşim, biz geri zekâlı mıyız? Aptal mıyız? 52 yaşımdayım, 12 yıllık araba kullanıyorum. Kıçı kırık bir tane evimiz var. Ben emekli bile olamıyorum. Türkiye'de bir dönemin en iyi gazetecilerinden biriyim. Bizim niye ay sonunu zor getiren bir hayatımız oluyor da... Ki yine iyi koşullarda yaşayan ailelerden biriyiz biz, Türkiye şartlarına göre. Millet geri zekâlı mı? Aptal mı?" ifadelerini kullandı.

Ağlayarak bu işlerin olmayacağını söyleyen Aysever, faturada en ufak bir usulsüzlük yapan insanların devlet tarafından tepelerine çöküldüğünü belirtti.

Ülkedeki birçok insanın aç yaşadığını ve okula da aç gittiğini ifade eden Aysever, "Böyle bir ülkede ben zengin olan herkesten kuşku duyarım." dedi.

Editör: Batuhan Yavuz