İletişim Bakanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan için "helikopter pisti yapıldı" iddialarına yanıt verdi.

İletişim Bakanlığı DMM'nin açıklamaları şu şekilde:

Cemal Enginyurt bu kez çok sinirlendi: Hangi ırkın operasyon çocuğusunuz? Cemal Enginyurt bu kez çok sinirlendi: Hangi ırkın operasyon çocuğusunuz?

MANİPÜLE ETMEK AMACIYLA SERVİS EDİLDİ

"Bazı basın yayın organlarında yer alan, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan için helikopter pisti yapıldı.' iddiası doğru değildir. Ankara Polatlı’daki bahse konu helikopter pisti, iddia edilenin aksine Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından daha önce inşa edilmiş ve Polatlı Tarım İşletmesi'nin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca söz konusu pist, olası acil durum ve orman yangınları esnasında da kullanılmak üzere yapılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi için helikopter pisti yapıldığı iddialarının, kamuoyunu manipüle etmek amacıyla medyaya servis edildiği belirlenmiştir"

Editör: Amine Ebrar