Emek ve Özgürlük İttifakı'ndan Cumhurbaşkanı adayı kararı! Kılıçdaroğlu'nu destekleyecekler mi?

Emek ve Özgürlük İttifakı, hakkında çarpıcı bir kulis bilgisi basına sızdı. İttifak bileşenlerinin Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verip vermeyeceği konusunda bir iddia ortaya atıldı. Peki Emek ve Özgürlük İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek mi?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine az bir süre kaldı. Cumhurbaşkanı adayları teker teker adaylığını ilan ederken Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu. Aday olarak Kılıçdaroğlu'nu destekleyen HDP, CHP ile görüşecekti fakat bu görüşme ertelendi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyareti merakla beklenirken Emek ve Özgürlük İttifakı konusunda bir iddia ortaya atıldı. Emek ve Özgürlük İttifakı, bileşenlerin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından basın toplantısıyla tutumunu açıklayacak.

 Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itirazın olmadığı belirtilirken, tutumun doğrudan Kılıçdaroğlu’na destek şeklinde olmayacağı ancak aday çıkarılmayacağı ve Kılıçdaroğlu’nun işaret edileceği öğrenildi. Açıklamanın “doğrudan Kılıçdaroğlu’na oy isteği yönünde olmayacağı ancak iktidarın yenilmesi  ve oyların bölünmemesi için çağrı” şeklinde olacağına vurgu yapılıyor. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN