DEVA Partisi'nin Spotify hesabı hacklendi! DEVA Partisi'nin Spotify hesabı hacklendi!

31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin siyasetteki sıcak tartışmalar devam ediyor.

Millet İttifakı ortağı İYİ Parti lideri Meral Akşener, yerel seçimlerde her ilde kendi adaylarını çıkaracağını söyleyip ittifakın bozulduğuna işaret eden açıklamalarda bulunmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul ve Ankara da aralarında olmak üzere "Her ilde ve ilçede yerel seçime kendi adaylarımızla gireceğiz." şeklinde açıklaması üzerine konuştu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; "Sayın Akşener'le seçimden sonra farklı konularda birkaç kez telefonda görüştük. Ama bu süreçlerle ilgili bir istişaremiz başlamadı. Bunun olması için siyasi olarak kendi içimizdeki süreçlerin olması değerlidir." diyen İmamoğlu, gazetecinin Akşener için "İttifaka kapıyı kapatmış görünüyor." demesi üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Akşener'in açıklamalarını ilgiyle, özenle takip ediyorum. Türkiye'nin geleceğine dair, hele hele İstanbul'un geleceğine dair diyalogların kapalı olmayacağını düşünüyorum. Kapıları kapattığı düşüncenize katılmıyorum."