İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 16 Mayıs'ta 2027 Avrupa Oyunları imza töreni için Roma’ya gidişinin yankıları devam ediyor. İmamoğlu, Roma seyahatini belediye kaynaklarıyla yaptığı gerekçesiyle tartışmaların odağında yer alıyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirdiği açıklamalarla İmamoğlu'nun seyahatine tepki göstererek "Milletin cebinden basın mensuplarına Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu konuda atanmış veya seçilmiş fark etmeksizin tüm makam sahipleri daha hassas davranmalı kamu malına özen göstermelidir" dedi.

İMAMOĞLU: SEKİZ UÇAK KULLANIYORSUN
TV100'de gazeteci Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt vererek "Cumhurbaşkanı mı bana kamu parasını korumayı öğretecek? Almanya Cumhurbaşkanı bile bir uçak kullanıyor sen sekiz uçak kullanıyorsun bu ülkede. Dünyayı geziyorum. Yapılan atıl yatırımlar o yapılar... Saray vs. şimdi bunlara girmek istemiyorum. Ne büyük israf. İsrafın daniskasını saatlerce anlatırım. İstanbulumuzun en itibarlı spor organizasyonlarından birisini belki de birincisini kazandırmak adına attığımız adımı, bir günlüğüne ağırlıklı spor gazetecileri olmak üzere, imza anını yaşatmak ve onların daha iyi bunu anlatması için Roma'ya gittik, imzamızı attık geri döndük" dedi.

Araç sahipleri dikkat! Benzin, motorin ve LPG'ye kallavi zam geliyor! Araç sahipleri dikkat! Benzin, motorin ve LPG'ye kallavi zam geliyor!

'İSRAFIN KİTABINI YAZDILAR'
Sözlerine devam eden İmamoğlu, "Biz israfı engellemeseydik onların başlatıp bir tanesini bile yürütemedikleri 10 metronun 10'unu da yapamazdık. İsrafı engellediğimiz için yaptık. Yani israfın kitabını yazdılar" ifadelerini kullandı.
 

Editör: Nigar Topcu