Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Perşembe günü AK Parti Genel Merkezi'nde bir  görüşme gerçekleştirdi. 8 yıl sonra ilk kez bir CHP lideir ile AK Parti Genel Başkanının görüşmesi siyasi gündemin ilk sırasında yer aldı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ise, görüşmeyi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı mansur Yavaş cephesinden yorumladı. CHP lideri Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kurduğu diyaloğun kendisini Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a göre bir adım daha ileriye çıkardığını ifade eden Selvi "Bu durumun en çok Ekrem İmamoğlu’nu tedirgin ettiği gözleniyor. Belli ki Özgür Özel’i hafife almış. Onun güçlü bir liderlik göstereceğini düşünmemiş." ifadelerini kullandı.

'İMAMOĞLU, ÖZEL'İ SABOTE ETTİ'

Selvi yazısının devamında Özel'in İmamoğlu'na takım liderinin kendisi olduğunu hatırlattığını ifade ederek İmamoğlu'nun da Özel'i sabote etmek için atağa geçtiğini ifade etti. Selvi yazısında şu ifadelere yer verdi:

Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diyalog kurarak bir adım öne çıkması Ekrem İmamoğlu’nun harekete geçmesi için yetti.

1- Erdoğan- Özgür Özel görüşmesi öncesinde CNN International’a röportaj vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

2- Erdoğan-Özel görüşmesinden 24 saat önce Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerden CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, CHP’ye yakın bir kanalda yayına çıkarak “Genel Başkan’a Erdoğan’la görüşmeye giderken yanına diplomat kökenli birini almasını söyledim. Görüşmede notları tutması için” dedi. Eski Büyükelçi Namık Tan, Özgür Özel’e eşlik etti.

Grup Başkanvekili, Genel Başkanı’na talimat veriyor. Bu ne demek? Biz sana güvenmiyoruz. Konuştuklarınızı yazılı olarak kayıt altına alın. Biz de ne konuştuğunuzu kontrol edelim demektir. 

Cemal Enginyurt bu kez çok sinirlendi: Hangi ırkın operasyon çocuğusunuz? Cemal Enginyurt bu kez çok sinirlendi: Hangi ırkın operasyon çocuğusunuz?

Editör: Nigar Topcu