Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın acı günü! Anneannesi Sultan Yaylalı hayatını kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın acı günü! Anneannesi Sultan Yaylalı hayatını kaybetti

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar’daki Yeşilkent İBB Fakir Baykurt Kütüphanesi’ni ziyaret etti. İmamoğlu, ziyareti sırasında vatandaşlara seslendi.

İmamoğlu, "Hep beraber ceketleri çıkaracağız onu söyleyeyim. Sandık günü hep birlikte ceketlerimizi çıkaracağız" dedi.

CEKETLERİMİZİ HEP BİRLİKTE ÇIKARTACAĞIZ

Hemen seçimden sonra, Avcılar'ın girişinde tam üniversitenin karşısında depremden dolayı yıkılan Tükenmez Camisi'nin temelini de seçimden hemen sonra iki hafta, üç hafta sonra atacağız. Orada çok güzel bir Avcılar girişini yapacağız size. Aynı şekilde yıllardır duran ve özellikle metro bağlantısı açısından hassas davrandığımız, Avcılar'ın girişindeki meydanın da inşaatı önümüzdeki hafta başlıyor. Sahildeki düzenlemeler, açtığımız kreşlerimiz... İki tane yurt açtık Avcılar'da. Sağ olsun genç kızlarımız orada. Biz önümüzdeki sene tam 5 bin gencimize, İstanbul'da yurt imkânı sağlayacağız. Biz görevi aldığımızda sıfırdı. Hiç yatağı yoktu. Bir öğrencisine bile yurt imkanı sağlayamıyordu. Bu eylül ayında tam 5 bin gencimize yuva olacak yurtlarımız. Kreş yoktu, biz sosyal yardımlaşmayı 5 katına çıkarttık. Ne dediler? 'Yapamaz' dediler, 'Keserler' dediler. Tam 5 katına çıkarttık. Tek bir farkla, ahlaklı bir şekilde, devletinin vatandaşına yaptığı desteği göstermeyeceği ahlakla yaptık. Alan elin veren eli görmediği şekilde yaptık. Onun için milletimizin bu zor günlerinde, ekonomik krizin insanlarımızı yorduğu günlerde biz vatandaşımızın yanında olduk. (Ceketi çıkar tezahüratları üzerine) Ceketi çıkar demekle olmaz. Hep beraber ceketleri çıkaracağız onu söyleyeyim. Sandık günü hep birlikte ceketlerimizi çıkaracağız.

EKREM İMAMOĞLU: SİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM

Amacımız iş yapmak. Amacımız vatandaşımıza hizmet etmek. Yahu iyi insan işini iyi yapan insandır. İnsan özellikle partisi görüşü fark etmeden insanına hizmet eden, onunla ilgili iyi şeyler düşünen, iyi yöneticidir. Bakın, bazıları ne yapıyor son günlerde? Sırf koltuğunu korumak için, fitneden, yalandan, fesattan, iftiradan geri durmuyor. Hani diyor ya 'Montaj işi, şu işi, bu işi'. Yahu Allah aşkına, Allah aşkına bir Müslüman, yalan konuşur mu? İftira atar mı? Bakın bunlar büyük yalan, büyük günah. Büyük günahın affı olmaz. Kul hakkı yemek, büyük günah, iftira büyük günah, yalan konuşmak büyük günah. Ya kalkacaksınız siz, Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Terörist' diyeceksiniz. 'PKK'yla ilişkili' diyeceksiniz. Kalkacaksınız siz onun yanındaki bizlere 'Terörist' diyeceksiniz. Bakın bizim insanlarımızı zehirliyorlar. Bizim insanlarımızı bu yalanlarıyla birlikte aldatıyorlar. Sadece onunla da değil, bakın hemen öğle namazına müteakip bu güzel caminin önünde size hitap ediyorum. Bu Avcılar'daki insanlar birbirimizi tanırız, biliriz. Ya Allah aşkına. Allah aşkına, milletin inancıyla sizin derdiniz ne? Siyaseti kutsalımız olan bu caminin içine niye sokuyorsunuz? Biz camiyi nasıl biliriz? Cami nedir biliyor musunuz? Oturursun Yaradan’ın önünde belediye başkanı da bir, esnaf da bir, Cumhurbaşkanı da bir, işçi de bir, emekçi de bir, orası eşitlenme yeri. Allah'ın yeri, Allah'ın evi orası. Oradaki vaiz koltuğu peygamber efendimizin koltuğu. Orada siyaset yapmaya kalkanları, siyaset yapanları koruyanları, siyaset yapanları orada ödüllendirenleri kınıyorum. Sizi Allah'a havale ediyorum. 'Allah sizi ıslah etsin' diyorum. Başka hiçbir şey demiyorum.