Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun'da Halk Buluşması'nda vatandaşlara seslendi. Ekrem İmamoğlu, " Şehirlerimizde, insanlarımızı kandırdığı döneme hep birlikte son vereceğiz" dedi.

Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

DEVLETİN HER KADEMESİNDE LİYAKAT ÖNEMLİ OLACAK

Hak, hukuk, adalet olmadan hiçbir şey olmaz. Memleketimin insanlarına hukuku tesis etmeden vereceğiniz hiçbir vaadin geçerliliği olmaz. Hak, hukuk ve adalet denince memleketimizde vicdan denince, erdem denince, devlet ahlakı, devlet insanı duruşu denince akla gelen o kıymetli ismin CHP Genel Başkanı 13’üncü Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu'nun selamlarını getirdim size. Sevgili hemşerilerim, geçen hafta bir konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı 'Artık mülakat yok' dedi. Siz acaba 21 yılda kaç milyon kişilik hukuksuzluk yaptınız? Kaç milyon kişilik insanların hakkını yediniz? 21 yıl sonra mı aklınıza geldi 'Artık mülakat yok' demek. Şimdi yani 21 yıl yönettiniz, 'Efendim mülakat yok.' 21 yıl yönettiğiniz, şimdi 'İstanbul’daki deprem sorununu 5 yılda çözeriz' diyorsunuz. 21 yıl bu ülkeyi yönettiler. Şimdi size gelecek 'Fındığın sorununu biz çözeriz' diyecekler. Bence yüz binlerce Giresunlu buna kahkahayla güler. Bunların dediğine inanmayın sakın. Ama biz size söz veriyoruz, Genel Başkanımız 13’üncü Cumhurbaşkanımız da söz veriyor diyor ki 'Biz tek bir vatandaşımızın dahi hakkını yedirmeyeceğiz kardeşim. Biz, devletin her kademesinde liyakate destek olacağız, liyakati önemseyeceğiz.'

İNSANLARIMIZI KANDIRDIĞI DÖNEME SON VERECEĞİZ

Biz bu ülkeyi memleketimin evlatlarıyla yöneteceğiz. Bizler memleketimizin evlatları yerine sadece bir avuç insanla, eşiyle, dostuyla, akrabasıyla, damadıyla, kızıyla, geliniyle ailesiyle siyasi cenahın akrabalarıyla ülkeyi yönetme devrine son vereceğiz. Onlara, 'Evinize gidin hadi güle güle' diyeceğiz. Bakınız gençlerimiz, hayallerini bu topraklarda artık kurmuyor. Ben yolda gelirken Giresun'un bir kısım demografik yapısına, istatistiklerine baktığımda canımı sıkan, vallahi de billahi de kalbimi burkan bir şeye gözümü diktim. O da şu: Giresun'un kişi başı geliri neredeyse Türkiye ortalamasının yarısı. Halbuki Allah aşkına şu güzellik nerede var? Bu memleketin, Giresun'un fındığı bile bu şehre yeter biliyor musunuz? Ama eğer sen tarlada vatandaştan ürününü bedavaya alırsan, vatandaşın yüzlerce yıldır emek verdiği ürününü, açıkçası tabiri caizse kelepire döndürürsen işte bu şehir fakir kalır. Biz bu şehrin her katma değerini yücelteceğiz. Fındığını da yücelteceğiz, tarımını da yücelteceğiz, turizmini de yücelteceğiz, her şeyini yücelteceğiz. Sadece 13’üncü Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sadece bu şehrin fındığını tarlasından 4 dolara almayacağız. Dört dolara aldığımız gibi bu şehirde fındığı insanlarımızın katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmesine katkı sunacağız. Dünyada fındık dedin mi akla Giresun gelir, Ordu gelir. Onun için biz hep birlikte bizlerin o değerlerini ortak ürünlerini ayağa kaldırmalıyız. Bunların ne yazık ki şehirlerimizde, insanlarımızı kandırdığı döneme hep birlikte son vereceğiz.

EKREM İMAMOĞLU: İNSANLARIMIZI ZENGİN YAPMAYA GELİYORUZ

Bakın 4 yıldır bu kardeşiniz İstanbul'da görev yapıyor. İstanbul'da Giresunlu hemşerilerime, akrabalarınıza sorun. Allah şahit, bir Allah'ın kulunu bir başkasından ayırt etmedik. Hizmetimizi eşit yaptık. Ekonominin zor günlerinde çocuğumuza, kadına, erkeğe, gençlere sahip çıktık bursundan desteklere varıncaya kadar. Ne demişlerdi? 'Bunlar gelince yardımları keserler' demişlerdi. 5 katına çıkardık. Ama biz şunu diyoruz memleketimin insanının ihtiyacı varsa, yoksulluğu varsa, onu mutlaka telafi edeceğiz. Biz insanlarımızı yoksulluğa mahkûm değil, zengin yapmaya geliyoruz. Üretmeye geliyoruz, ürettirmeye geliyoruz. Bakın size söz veriyorum. Bu coğrafyada bu bölgede yetişen, liseyi burada okuyan sonra üniversiteye okumaya giden bir ağabeyiniz, arkadaşınız, yol arkadaşınız olarak size söz veriyorum. Hiçbirinizin hakkını yedirmeyeceğiz. Ama sınavda ama işe girişte hiçbir yerde hakkınızı yedirmeyeceğiz. Memleketimizin itibarını yükselteceğiz. Gençlerimizin üretici, yaratıcı olmaları için onları özgür kılacağız. Gençlerimizin sesinin kısıldığı bir Türkiye değil, gençlerimizin sesinin gür çıktığı bir Türkiye var edeceğiz. Ama neyin iktidarı biliyor musunuz? Bir avuç iktidar, bir avuç insanın iktidarı değil 86 milyon insanımızın milletin iktidarı geliyor.