İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davasına bakan İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mehdi Komşul'un kardeşi Muhammed Ziya hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yazar İsmail Saymaz, hakimin kardeşinin devlet bursuyla İngiltere'de doktora yaparken, KHK ile FETÖ ile iltisaktan ilişiğinin kesildiğini yazdı.

HalkTV yazarı İsmail Saymaz, 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mehdi Komşul'un kardeşi Muhammed Ziya'nın devlet bursuyla İngiltere'de doktora yaparken, 1 Eylül 2016'da çıkarılan KHK ile FETÖ ile iltisaktan öğrencilikten ilişiğinin kesildiğini açıkladı. İsmail Saymaz 'Şaşırdınız mı? Doğrusu, ben şaşırmadım. Bugüne kadar açığa çıkmamasına hayret ediyorum' diye yazdı.

Davanın hakimi Mehdi Komşul'un kardeşinin halen İngiltere'de bir teknoloi firmasında çalıştığını kaydeden Saymaz, 'Hakim Mehdi Komşul, İBB'de çalışıyor olsaydı, kardeşinden ötürü İçişleri Bakanlığı'nın güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından 'FETÖ ile iltisaklı' çıkacaktı. Acaba, diyorum, Komşul'un bu iltisakı mı, İmamoğlu'na hapis cezasını ve siyasi yasağı verdirdi?' ifadelerini kullandı.