Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'daki programı kapsamında iftara katıldı. Kılıçdaroğlu'na Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşlik etti.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Temel Karamollaoğlu'ndan Meclis'te grup kurma açıklaması Temel Karamollaoğlu'ndan Meclis'te grup kurma açıklaması

'HZ. MEVLANA'NIN FELSEFESİ BUGÜNÜN TÜRKİYE'SİNE BENCE YETER'

'Ramazan ayı çok özel bir ay. Konya'da iftarınızı açıyorsanız, Hz. Mevlana'nın başucundaysanız; eminim ki herkesin gönlünde bir iyilik tarafı, güzellik tarafı daha diri olur. Çünkü Hz. Mevlana'nın kucaklayışı, insanı insan gibi analiz eden ve bütün dünyaya bunu inancımız çerçevesinde belki de en güzel anlatılardan birini yapan bizim önemli geçmişimizde iz bırakan evliyamız, büyüğümüz, hocamız… Hz. Mevlana'nın felsefesi bugünün Türkiye'sine bence yeter, yanına başka bir şey eklemenin bence anlamı yok.

'SAYIN KILIÇDAROĞLU LİDERLİĞİNDE GÜZEL İŞLERİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ'

Yani, insanlarımızı barıştıran, buluşturan, bir arada saygı ve sevgi çerçevesinde yaşamı sunulan hizmetlerle en iyi şekilde ortamları hazırlanması noktasında bize en doğru yolu gösteren felsefe olduğunu düşünüyorum. Buradan o birleşme ruhu ile, bir arada düşünen, ülkemizi huzur içerisinde bir döneme kavuşması ile ilgili sürecin en öncü kişisi, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde inşallah güzel işleri hep birlikte başaracağız.