İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa’da halk buluşmasına katıldı. Burada vatandaşlara seslenen İmamoğlu, seçim çalışması yapan bakanlara bir kez daha tepki göstererek "Bunlar buraya geliyorlar, raporlu da gelmiyorlar. Allah bilir kendilerine fazla mesai de yazdırırlar." ifadelerini kullandı. İmamoğlu, "Bunlar atanmış arkadaşlar... Bakan görevini yapacak; gelip burada seçim çalışması yapıyorsun. Yazıktır, günahtır. Bu millet senin seçim güvenliğini sağlıklı bir şekilde yürüteceğinden nasıl emin olacak?" dedi.

Fatih Portakal masadaki formülü anlattı! Seçimler sonrası AK Parti nasıl bir yol izleyecek? Fatih Portakal masadaki formülü anlattı! Seçimler sonrası AK Parti nasıl bir yol izleyecek?

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Seçime 3 gün kaldı. Seçimleri niye seviyorum biliyor musunuz, herkes eşitleniyor. Fabrikası olan da motokurye de eşit. Bu bize cumhuriyetin hediyesi. Cumhuriyetimizi korumak için hep birlikte demokrasi bayramı adına oy kullanmaya gideceğiz.

"CUMHURİYETİN YÖNETİCİLERİ VATANDAŞINA KARŞI HAD BİLDİREN DEĞİL HADDİNİ BİLEN OLMALI"
Biri diyor ki, 'Her şeyi bilirim.' Biz de diyoruz ki milletimizin hakkını milletimize emanet etmek için konuşuyoruz. Sizlerin hakkını kendi hakkı gibi görenlere karşı bu pazar günü görevimizi yerine getirmek için oy kullanacağız. Bu millet had bildireni, buyuranı sevmez. Cumhuriyetin yöneticileri vatandaşına karşı had bildiren değil haddini bilen olmalı.
"ŞU RAMAZAN AYINDA İFTİRA ATILIR MI?"
Ben bu şehrin her meydanında, ekranlarında yaptığımız her konuşmada kelimelerime dikkat ediyorum. Çocuklar beni izliyor. Benim ağzımdan çıkan kelimelerle çocukların kalbini kırmamam lazım. Benim onlara iyi şehirciliği anlatmam lazım. Kötü söz meydanlarda söylenir mi? Şu Ramazan ayında iftira atılır mı? Yalanla, kumpasla, kötü sözlerle bir oy için her yol mubahtır anlayışıyla hareket edilir mi?

"SEÇİM GELİNCE BUNLARIN BİR ANDA HUYLARI DEĞİŞİYOR"
Seçim gelince bunların bir anda huyları değişiyor, ricada bulunmaya başlıyor, hemen yumuşuyorlar. Seçimden seçime... Ama seçim bitti mi ne biliyorlarsa onu yapıyorlar. Bunlar neden anlarlar biliyor musunuz? İstanbul'da sağlam bir sandık sesi çıkarsa bunlar kendine gelir. Bakın geçenlerde emekliye verilecek fark bütçeye yük dediler. Siz bunlara sandıkta ders verin, bunlar hemen kendine gelirler, tutuşurlar.
"BU MİLLET SENİN SEÇİM GÜVENLİĞİNİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTECEĞİNDEN NASIL EMİN OLACAK?"
Ankara'dan Kabine geldi. Ekrem İmamoğlu'na karşı çalışıyorlar. Biri Pendik biri Sancaktepe öbürü Fatih'te dolaşıyorlar. Git enflasyonla uğraş, seçim güvenliğiyle uğraş, hastanelerde yaşanan sorunlarla ilgilen, emeklinin maaşıyla ilgilen... Bunlar buraya geliyorlar, raporlu da gelmiyorlar. Allah bilir kendilerine fazla mesai de yazdırırlar. Bunlar atanmış arkadaşlar... Belki içlerinde utanma huyu olan vardır da utanırlar. Yoksa bu kadar konuşmam, utansınlar. Bakan görevini yapacak; gelip burada seçim çalışması yapıyorsun. Yazıktır, günahtır. Bu millet senin seçim güvenliğini sağlıklı bir şekilde yürüteceğinden nasıl emin olacak?

"PANDEMİDE TOPLADIĞIMIZ YARDIMLARA EL KOYDULAR"
Hatırlıyor musunuz pandemiyi? İnsanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere topladığımız yardımlara el koydular. Baktık ki bunlar bu kadar çizmeyi aşıyorlar, askıda faturayı bulduk. 600 bin insanın parası ödendi. Veren el, alan eli görmedi. Vicdan köprüsü kurduk.

"BİN 19 KERE SORUŞTURMA YAPTILAR"
Müfettiş yollayarak bin 19 kere soruşturma yaptılar. Kamu işi yapıyoruz. Bin 19 değil 2 bin 19 defa soruştursunlar, önemli değil. Soruşturmalar bu kardeşinizin altın madalyası. Bunlar mertçe mücadele etmeyi seçmedi.

Bu seçimi siyasi partiler değil millet kazanacak. Pazar günü Kanal İstanbul hayali kuranlara güle güle diyoruz."

Editör: Nigar Topcu