DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Baykar'ın icraatlarını desteklediğini ancak rekabet ortamının oluşması için gerekeni yapacaklarını söylediği açıklamaya tepkiler yağmaya devam ediyor.

Son olarak tv100 haber spikeri Ece Üner Babacan'a SİHA ile ilgili ifadelerine yanıt verdi.

Türkiye'nin güvenlik ve savunmasını savunmanın siyasi bir mesele olmadığını söyleyen Üner, Babacan'a şu ifadelerle tepki gösterdi:

'İşini iyi yapana iyi diyebilmek lazım. Sen 'istikbal göklerdedir' diyeceksin sonra bu gayreti aşağıya çekeceksin. Dışa bağımlılığı eleştireceksin, ona buna değil 'biz artık kendimize benzemek istiyoruz' diyen insanı yıpratmaya çalışacaksın. Engin gökyüzünün hür iradenin özlemini aşılamak. Bunu yapmaya çalışan birine ben neden dokunayım. Burada dokunduğunuz bir kişi ya da şirket değil, yarınımız. Çünkü göklerini koruyamayan yarınlarından asla emin olamazlar, bu yüzden bizce asla dokunulmamalı.'

BABACAN NE DEMİŞTİ

Fox TV'de Çalar Saat programına katılan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'nin savunma sanayisindeki yatırımlarıyla ilgili konuşmuştu.

İktidara gelmeleri durumun savunma sanayisinde yapılanları sorgulayacaklarını da ifade eden Babacan, 'Şimdi seçim yaklaşıyor ve hükümetin elindeki en önemli propaganda projelerinden bir tanesi de bu. Bu projede öyle bir hale getirildi ki bu çok kutsal, dokunulmaz, dokunanı mahvederiz falan filan ya. Kusura bakmayın ya dokunacağız tabii, doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. Tek bir şirket üzerinden bu işler olmaz açıkça söylüyorum. Eğer rekabetten korkuyorlarsa korksunlar' demişti.