Ece Erken'in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak 2022'de Bakırköy'de ortaklığını yaptığı balıkçı restoranında vurularak öldürülmüştü.

Rapçi Sefo'dan PowerTürk Müzik Ödülleri'ne sert tepki: 'Siz kabul etmeseniz de biz varız' Rapçi Sefo'dan PowerTürk Müzik Ödülleri'ne sert tepki: 'Siz kabul etmeseniz de biz varız'

20 sanıklı dava Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanmıştı. Sunucu Ece Erken davaya katılmak için avukatlarıyla beraber Bakırköy Adalet Sarayı'na geldi.

'EŞİMİN CİNAYETE KURBAN GİTMESİNİ CANLI CANLI İZLEDİK'

Ece Erken dava öncesi eşiyle paylaştığı fotoğrafına, 'Ben ve tüm Türkiye eşimin katledilişini, yerde sürüklenmesini, 1 değil 5 kurşun yemesini tasarlanarak cinayete kurban gitmesini canlı canlı izledik. Eksik, yarım kaldım, çocukları babasız kaldı. Rabbim bu mübarek ayda eşimin katillerinin, vesile olanların, yardım, yataklık yapanların, bu cinayette çıkarı olanların en ağır ceza almalarını görmemi nasip etsin, her iki cihanda da canları bizim kadar yansın, dualarınızı eksik etmeyin nolur' notunu düştü.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak 2022'de Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Olay sonrası yürütülen soruşturma çerçevesinde 16 Mayıs 2022'de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, 19 sanığın 10'u hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile değişen oranlar hapis cezası talep edilmişti.