Galatasaray Spor Kulübü, 7 Nisan Pazar günü Fenerbahçe ile karşılaşacağı Süper Kupa Finali için Şanlıurfa'ya geldi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nın dünkü karşılaşmasının çıkışında Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Eray Yazgan’ın 14 yaşındaki kızıyla birlikte saldırıya uğraması hakkında açıklamalarda bulundu.

Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

Olaylı derbi soruşturmasında Fenerbahçeliler ifadeye geldi! Olaylı derbi soruşturmasında Fenerbahçeliler ifadeye geldi!

UMARIM GÜZEL BİR MAÇ OLUR

"Fenerbahçe - Galatasaray derbisi, dünyadaki en önemli derbiler arasında yer alan derbilerden biri. Bu maçı buradaki insanlara seyrettirelim. Ben dün geldim ve bizi ne kadar sevdiklerini gördüm. Bizlerin de bu sevgiye karşılık vermesi lazım. Bu derbinin bu olaylarla anılmamasını, bir bayram şenliği havasında geçmesini umut ediyorum. Umarım güzel bir maç olur.

DÜNKÜ SALDIRI ORGANİZE BİR ŞEY

Dünkü saldırı organize bir şey. Voleybol maçından sonra plakaları kapalı, motosikletli insanlar geliyor, bir taraftarımızı, genel kurul üyemizi aynı zamanda ve 14 yaşındaki kızını darp ederek elindeki pankartları almak istiyor. Hastaneye gittiler, rapor aldılar. Bu olaylar büyümeden savcılarımızın önlem almasını istiyorum. Artık bu seviyenin üzerine çıkılmasın. Bu saldırıyı tertip edenleri ve onları azmettirenleri kınıyorum. Faillerin ortaya çıkarılmasının kaçınılmaz bir şey olduğunu söylüyorum.

KEŞKE FENERBAHÇE DE BURADA OLSA

Talihsiz bir olay. Daha önce de söylemiştim, gerginlik büyüdükçe bundan fırsat çıkaracak insanlar ortaya çıkacaktır. Buna fırsat verilmemesi lazım. Memleketimiz zaten belli seviyede gerginlik yaşıyor, bunun üzerine benzin dökmemek lazım. Pazar günü oynayacağımız derbi, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bir simgesi olarak tarihe geçer inşallah. Bu söylemlerle bu derbi zedelenmese çok iyi olurdu. Buradaki Fenerbahçelilerin, Galatasaraylıların bizi canlı olarak izlemeleri gerekir. Keşke gelseler. Urfa’nın tarihteki yeri bambaşka. Keşke onlar (Fenerbahçe) da burada olsa."

Editör: Amine Ebrar