Yatırımcılar Dolar bugün ne kadar? Euro kaç TL? sorularının yanıtlarını arıyor. 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü yurttaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Dolar kuru piyasaların kapalı kaldığı 3,5 günün ardından ilk gününde 26 TL'nin altında 25,99'dan güne başladı. Euro ise 28,40 TL'den başladı. Peki dolar anlık olarak ne kadar? Euro kaç TL? İşte, 3 Temmuz 2023 Pazartesi dolar ve Euro fiyatlarında son durum...

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunun ardından yükselişe geçen döviz kurunda hareketlilik ve TL'deki değer kaybı devam ediyor.

Merkez Bankası, seçimlerden sonra 22 Haziran'da yaptığı ilk toplantıda politika faizini 650 baz puan artırarak yüzde 8,5'ten yüzde 15'e yükseltmişti. Ancak faiz kararının açıklanmasının ardından döviz kurunda yükselme başlamıştı.

27 Haziran'da dolar 26,03 TL'den, Euro 28,51 TL'den işlem görmüştü.

Dolar kuru piyasaların kapalı kaldığı 3,5 günün ardından ilk gününde 26 TL'nin altında 25,99'dan güne başladı. Euro ise 28,40 TL'den başladı.

İşte dolar ve Euro'da son durum...

DOLAR VE EURO NE KADAR OLDU?

Saat 09.03 itibarıyla;

Dolar/TL 26,04

Euro/TL 28,40 olarak işlem görüyor.

GÖZLER ENFLASYON RAKAMLARINDA OLACAK

Bu hafta gözler TÜİK'in açıklayacağı haziran ayı enflasyonunda olacak.

Reuters anketine göre enflasyonun haziran ayında yıllık bazda sınırlı gerilemesi beklenirken, aylık bazda ise yüzde 4.84 artması bekleniyor.

AK Parti'den emekliye 5 bin TL ikramiye için yeni açıklama AK Parti'den emekliye 5 bin TL ikramiye için yeni açıklama

Öte yandan ekonomi yönetiminden "normalleşme" mesajları gelmeye devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek rasyonel politikalara dönüşün kademeli olarak devam edeceğine dikkat çekerek, KKM'de stopaj desteğinin yılsonuna kadar uzatıldığını açıkladı.