Brent petrol ve dövizdeki dalgalanmayla birlikte akaryakıt fiyatlarında değişim devam ediyor. Araç sahiplerine kötü haber geldi. Peki motorin ne kadar? Benzin kaç TL? Güncel akaryakıt fiyatları haberimizde.. Petrol fiyatları 77 doları aştı, dolar tarihinin en yüksek seviyesini görerek bugün itibariyle 21 lirayı aştı. Bu da akaryakıt ürünlerine zam olarak dönmeye başladı. Geçen hafta benzine gelen zamların ardından bu hafta motorine de çok büyük zam geliyor. Motorinin litre fiyatı 19 TL'den 21 TL'ye yaklaşacak. Benzine de zam kapıda.

Özgür Demirtaş'tan ekonomi modeli yorumu: 'Eğer tam aksi yapılsaydı...' Özgür Demirtaş'tan ekonomi modeli yorumu: 'Eğer tam aksi yapılsaydı...'

Petrol fiyatlarındaki yükselişi dolar kurunun 21 TL'nin üzerine çıkarak tarihinin en üst seviyesini görmesi takip edince akaryakıt ürünlerine zam da kapıya dayandı. Geçen hafta benzine gelen zammın ardından şimdi de motorine zam geliyor hem de öyle böyle değil...

Motorine geçen hafta benzine gelen 66 kuruş zammı gölgede bırakacak tutarda zam gelecek. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, iki rafineri ile akaryakıt ana dağıtım firmaları motorine tek seferde asgari 1,42 Türk Lirası (TL) zam hazırlığı için düğmeye bastı.

Salı gece yarısı pompaya yansıyacak
7 Haziran Çarşamba saat 00.01’den itibaren geçerli olacak zamlı tarife ile motorinin litre fiyatı İstanbul’un Avrupa yakasında 19,36 TL’den 20,78 TL’ye çıkacak. Motorin İstanbul’un Anadolu yakasında 20,72 TL’den, Ankara’da 21,16 TL’den ve  21,27 TL’den satılacak.

Benzin zammı da masada bekliyor
Mardin, Muş ve Hakkari başta olmak üzere bazı doğu ve güneydoğu şehirlerinde motorin fiyatı 22 TL’nin eşiğine gelecek. Söz konusu şehirlerde müteakip zamda litre fiyatı 22 lirayı aşacak. Firmalar motorine birkaç gün içinde ilave bir zamma hazırlanıyor. Benzin zammı da masada.

Petrol ve dolar zamları devam edecek
Bugün (5 Haziran) yüzde 2’ye yakın değer kazanan petrol 77 dolara yükseldi. Dolar da 21 lirayı aşarak tarihinin en yüksek seviyesine çıktı.  Petrol fiyatındaki artış ve dolardaki yükseliş nedeniyle akaryakıt mamullerine yeni zamların gelmeye devam edeceği belirtiliyor.