Seçim sonrası Dolar/TL kuru rekor kırmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışı gelişmelere bağlı olarak Dolar bugün yükseldi mi? Dolar düştü mü? soruları yanıtını arıyor. Peki Dolar TL alış – satış fiyatı rakamları ne oldu? Döviz piyasasında son durum haberimizde..

TL'nin değer kaybı hız kazanırken, dolar/TL paritesi, Türkiye piyasalarının kapalı olduğu gece saatlerinde 20,82 TL seviyesine kadar yükseldi. Seçimlerin üzerinden henüz bir hafta geçmesine rağmen TL, dolar karşısında yüzde 4'ten fazla değer kaybetti.

Şu anda dolar kuru, önceki kapanışına göre istikrarlı bir seyir izleyerek 20,75 TL seviyesinden işlem görüyor. Dolar, Kapalıçarşı'da hala 21 liranın üzerinde satılmaya devam ediyor. Bankaların dolar satış kuru ise 22-23 lira aralığında seyrediyor.

Euro kuru ise yeni aya hızlı bir yükselişle başladı ve yüzde 0,90 artışla 22,53 TL seviyesinden işlem görüyor. Bu haftanın en önemli gündemi, açıklanması beklenen yeni Kabine olacak. Özellikle Mehmet Şimşek gibi ortodoks ekonomi politikalarıyla tanınan isimlerin görev alıp almayacağı dikkatle takip edilecektir.