Doğu Perinçek'ten Cumhur İttifakı'na HÜDA Par çıkışı! 'Millet İttifakı PKK'yla siz de öbürüyle...'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara'da gazetecilerle bir araya geldi. Hizbullah'ın siyasi ayağı olduğu söylenen HÜDA Par'ın Cumhur İttifakı'na katılması hakkında konuşan Perinçek, 'Millet İttifakı'na, 'siz PKK ile işbirliği yapıyorsunuz' derken, siz de öbürüyle yapıyorsunuz' diyerek tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AKP'den ittifak konusunda kendilerine bir görüşme talebi gelmediğini, ancak kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme talebinde bulunduğunu açıkladı.

Perinçek, Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılma ihtimaline tepki gösteren Perinçek, "Millet İttifakı’na, ‘siz PKK ile işbirliği yapıyorsunuz' derken, siz de öbürüyle yapıyorsunuz" dedi.

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir'in aktardığına göre Perinçek, şu ifadeleri kullandı:

“HÜDA-PAR’ın kamuoyu önünde ittifak içinde gösterilmesi, seçim kaybettirecek, ittifaka çok oy kaybettirecek bir olay. Millet İttifakı’na, ‘Siz PKK ile işbirliği yapıyorsunuz derken, siz de öbürüyle yapıyorsunuz. Belki de bir tuzak. Bundan AK Parti de rahatsız; MHP de kaynıyor. Anayasa Mahkemesi’nin serbest bıraktığı 540 milyon lirayı Hazine ve Maliye Bakanı HDP’ye vermesin. AYM yanlış karar verebilir. Maliye Bakanı da diyecek ki, bu dava sonuçlanıncaya kadar milletin parasını size vermeyeceğim.” 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN