Özgür Adıgüzel 3 yıl aradan sonra iki şarkı ile geri döndü. Herkesin kalbinde yer eden “Memleketim” şarkısının yeni versiyonunu tamamlayan ve Kerim Tekin’in unutulmaz eseri “Kar beyazdır” ı coverlayan DJ Özgür Adıgüzel, en son Tuğba Özerk ile “Dersimiz Aşk” şarkısını piyasaya çıkarmıştı. 

Daha önce de sert eleştirileri ile gündeme gelen DJ Adıgüzel, “Türkiye’de çaptan düşmüş ne kadar ünlü ve ünlü yakınları var ise hepsi DJ olduğunu iddia edip orada burada çalmaya başladı. Eğer işleri bittiyse biz işimizin başına dönelim” dedi. 

DJ’lik mesleğinin itibarsızlaştırıldığına dikkat çeken Adıgüzel, “Maalesef ülkemizde müzik piyasasında acımasızca bir liyakatsızlık söz konusu ve bu durum kronik bir hal aldı. Çaptan düşen eski ünlü manken, futbolcu, ünlü kocası, çocuğu, yakını vb kim varsa hepsi “ben DJ’m” diye ortaya atladı. İş bilmeyen ve sadece cep doldurma peşinde olan mekan sahipleri de bu sektörü popüler kültüre yenik düşürdüler. İtibarsızlaştırılan meslekler listesi yapılsa başı çekecek DJ’lik kabine geçip dans etmekle olmuyor ne yazık ki. Muzik tarzlarını bile bilmeden sahne şovuyla bu işten para kazanma peşinde olan herkes hevesini aldıysa ve müsade ederlerse kabinin gerçek sahipleri olarak biz DJ’ler işimizi yapmak istiyoruz” dedi.