Filenin Sultanları, kadın voleybol milli takımımızın Avrupa şampiyonu olmalarının ardından Türkiye'de hem sevinç hem tepki sesleri çıkmaya başlamıştı.

Bir Diyanet yetkilisi, kadın voleybol milli takımımızı kıyafet üzerinden ağır sözlerle eleştirdiği bir sohbeti sosyal medyada gündem oldu.

Diyanet İşleri Hukuk Müşaviri Adnan Üstün'ün milli voleybolcularımız hakkındaki açıklamaları:

Kalkıp da bacağı baldırı açık, 18-20 yaşlarındaki kızları voleybol maçlarının milletin önünde seyrettirip, batının kültürüyle giydirip, milli takım diyeceksin, bilmem nerenin sultanı diyeceksin. Ayıptır, günahtır. Baktım bir hoca, şimdi öldü gitti. Evine vardım. Hoca adam, imam hafız. Açmış da seyrediyor. ‘Hocam bu ne?' dedim. ‘Ya hocam milli maç' Allah aşkına senin milletinin milliyetini bunlar mı temsil ediyor?

Dün seni işgal etmek isteyenlerin kültürüydü bu. Niye o sporu oynayan erkeklerin elbiseleri daha uzun da kadınların ki daha dar ve kısadır. Tesadüf mü sanıyorsun, zannediyorsun. Toplumu bozmak, kendi kültürlerini hakim kılmak, şehveti tahrik etmektir niyetleri. Sen de ondan sonra sevineceksin milli maç kazandık. Bu mu ya! Ecdat kalksa biz ne derdi. Bizim milletini, milliyetini bunlar mı temsil ediyor?

Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Hukuk Müşaviri'nin milli voleybolculardan böyle bahsetmesi üzerine sert açıklamalarda bulundu.

Stratejik tehdit nedir? Neler stratejik tehdit olarak sayılır? Stratejik tehdit nedir? Neler stratejik tehdit olarak sayılır?

Altaylı, "Benim vergilerimden bu gibi insanların gırtlağından geçen 1 kuruş varsa haram olsun. Boğazında takılmazsa, kıçında takılsın. Çıkaramasın onu! Bunlar insan değil. Ben spor izlerken bir şey hissetmiyorum, ben manyak mıyım? Ama bunlar manyak. Sakalsız erkeğe hallenen sapık başkasına ne yapmaz. Bunlar bulsalar seni, beni götürür. Bunlar beni dava etse, mahkemeye giderken arkama teneke bağlar giderim. Normalde bu sapıktır, bunu hadım edelim falan dersin, bunları tımarhaneye tıkarsın. Ama Türkiye'de bizim vergilerimizle bu adamlara makam veriyorlar. Bu bana ağır geliyor." ifadelerini kullandı.