Diyanet İşleri Ali Erbaş, Cuma namazı sonrasında  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Atatürk Kültür Merkezi'nde 'İslam'ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince' isimli konferansta açıklamalarda bulundu.

Konferansta öğrencilerle buluşan Erbaş'ın açıklamaları şu şekilde:

CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır CHP'li Yücel: Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanması siyasi bir karardır

KATLİAM YÜRÜRKEN BİNLERCE İNSAN MÜSLÜMAN OLUYOR

"Siyonist Hıristiyanlar Dünyada sayıları Siyonist Yahudiler gibi birkaç milyon değil. 500 milyon. Amerika'yı onlar idare ediyor. Güneydoğu'da bizim yıllardır uğraştığımız terör örgütü PKK'ya 4 bin TIR silahı onlar gönderiyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde Müslüman olanların sayısının arttığına şahit oluyoruz. Her şerden bir hayır doğuyor. Şerrin bitmesi için elimizden geleni yapıyoruz, yapmamız lazım. Yani Gazze'deki, Filistin'deki bu katliamın ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız. Ama bu katliam yürürken başka bir hayır ortaya çıkıyor. Binlerce insan Müslüman oluyor.

DİN SAVAŞLARINI KATOLİKLERLE PROTESTANLAR YAPTI

Din savaşlarını kim yaptı biliyor musunuz? Hıristiyanlarla Müslümanlar değil, Hıristiyanlar, Yahudiler değil. Katoliklerle Protestanlar yaptı. 1618 ve 1648 yılları arasında 30 yılda 7 milyon insanı katlettiler Avrupa'da. 400 yıl önce 7 milyon insanın ne kadar büyük bir rakam olduğunu düşünün. Birinci Dünya Savaşı'nda, İkinci Dünya savaşında 60 milyon insan öldürdüler. Milattan sonra 70 yılında o zaman da katliam yapanlar Romalılar. Bugün neler yapıyorlar, görüyorsunuz. 20 asır geçmiş, 2 bin sene sonra bugün bunları yapanlar, o günlerde onları yapmaz mı? 1099 yılında Haçlılar, Fransa’nın Montpellier şehrinde örgütlendiler, oradan Kudüs’e geldiler. Kudüs’e gelirken, yollarda rastladıkları Ortodoks şehirleri de yakarak, yıkarak geldiler. Kudüs’te 1099 yılında yine büyük bir katliam ve 88 sene sürdü. 1187. Zulüm ve işgal devleti demiyorum ben artık. Bir terör örgütü. Şimdi ise 76 sene oldu. İnşallah 88 sene sürmeyecek. Dua edelim."

Editör: Amine Ebrar