MİT Tırları davasında yeni gelişme: Erdem Gül için ceza istendi MİT Tırları davasında yeni gelişme: Erdem Gül için ceza istendi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, yaşlılığa bağlı kronik rahatsızlığı sebebiyle bir süredir Ordu Devlet Hastanesi'nde tedavi gören annesi Binnaz Erbaş, dün hayatını kaybetti. Binnaz Erbaş için bugün Altınordu ilçesindeki Uhud Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Cenazeye Ali Erbaş ve yakınlarının yanı sıra Ordu Valisi Muammer Erol, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

diyanet-isleri-baskani-erbasin-annesi-topraga-verildi_1769_dhaphoto7

Analar Dua Kapılarımızdır

Cenazede cemaate seslenen Ali Erbaş, "Analar, dua kapılarımızdır. Yıllardan beri sadece evlatları için değil, sevdikleri için öyle güzel dualar yapardı ki, Rabb'im onun ömrü boyunca yaptığı duaları kabul eylesin inşallah. İnşallah bir asra yakın 95 yıllık ömrünü Rabb'ine ibadetle geçiren, biz ona kendimizi bildiğimiz andan itibaren şahidiz. O öyle bir ana ki yetiştirdiği evlatları, torunları, torunlarının torunları dahi var. Bugün ona ana diyen, babaanne diyen, anneanne diyen 117 kadar Allah'ın kulu var. O bir cennet kuşudur. Cennete uğurluyoruz inşallah" ifadelerinde bulundu.

Binnaz Erbaş, oğlu Ali Erbaş'ın ikindi vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Kabadüz ilçesinde toprağa verildi.